REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Thanos zniszczy Kamienie Nieskończoności? Tak mówi teoria dotycząca fabuły „Avengers: Koniec gry”

Takie właśnie mogą być objawy zniecierpliwienia związanego z premierą „Avengers: Końca gry”. Powstała kolejna fanowska teoria przewidująca fabułę filmu. Na jaki tym razem pomysł wpadli internauci?

10.04.2019
19:11
avengers koniec gry fanowska teoria thanos
REKLAMA
REKLAMA

Jak w większości takich przypadków źródła teorii należy szukać na Reddicie. Jej twórcą jest użytkownik u/solethprime. W jej myśl Avengersi wyruszają w międzygalaktyczną podróż i po jakimś czasie spędzonym w kosmosie w końcu znajdują Thanosa w miejscu zwanym Ogrodem. Jest już jednak za późno. Kamienie Nieskończoności zostały zniszczone. Teoria sugeruje, że to sam Szalony Tytan dokonuje ich destrukcji na wieść o tym, że Avengersi starają się je odzyskać, a samemu dokonawszy wcześniej odpowiednich działań, które sobie założył.

Skąd jednak pomysł, że to Thanos miałby zniszczyć Kamienie Nieskończoności?

Odpowiedź mają przynieść materiały promujące „Avengers: Koniec gry”. Poniższe wideo zdradza, że Szalony Tytan wciąż używa Kamieni po swoim słynnym wyeliminowaniu znacznej części superbohaterów. Zauważa to Czarna Wdowa na specjalnym, nazwijmy to, radarze wykrywającym moc potężnych błyskotek. Teoria mówi, że próbuje zniszczyć kamienie, a powodów takiego działania może być kilka. Jednak najprawdopodobniej jest to spowodowane tym, że już ich nie potrzebuje i nie chce, aby ktokolwiek (zwłaszcza Avengersi) próbował je odbić.

Jeden ze spotów „Avengers: Końca gry” zaczyna się od słów Thanosa mówiącego: „Dokonało się, wygrałem”.

To miałoby potwierdzać wcześniejsze założenia, że Szalony Tytan nie potrzebuje już Kamieni Nieskończoności. Zaś to co Czarna Wdowa widzi na radarze, to wynik prób zniszczenia artefaktów przez Thanosa.

Z kolei w materiale figurującym w sieci jako Special Look widzimy, że część z herosów faktycznie spotyka się z Thanosem na przemienionym w jałowe ziemie terenie. Tu zdaniem użytkownika Reddita dojdzie do walki między bohaterami a Thanosem i… jest tu kilka możliwości. Teoria mówi, że Tytan najpierw zniszczy Kamienie i ruszy do bitwy albo zabije przybyłych herosów, a dopiero potem zniszczy artefakty lub też w pierwszej kolejności zajmie się Kamieniami, a dopiero następnie nowo przybyłymi „gośćmi”.

REKLAMA

O wszystkim przekonamy się 26 kwietnia wraz z wejściem filmu „Avengers: Koniec gry” na ekrany.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA