REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„Avengers: Koniec gry” zdobył również serca Polaków. Padł rekord otwarcia w historii kina superbohaterskiego

Avengersi rozbijają bank także i w Polsce. „Koniec gry” okazał się najpopularniejszym superbohaterskim widowiskiem na nadwiślańskich ekranach. Ilu rodaków wybrało się na seans w weekend otwarcia?

29.04.2019
15:38
avengers koniec gry marvel frekwencja weekend otwarcia
REKLAMA
REKLAMA

„Avengers: Koniec gry” stał się poważnym kandydatem, który może zagrozić pozycji „Avatara” jako najlepiej zarabiającego filmu wszech czasów. Jeśli marvelowska superprodukcja przebije wynik obrazu Jamesa Camerona, to dojdzie do pierwszej od dekady zmiany tytułu lidera box office.

Dzieło braci Russo już ma na koncie 1 209 000 000 dolarów. Czyli niemal połowę tego, co zgromadził „Avatar” przez cały czas wyświetlania. Również Polacy dołożyli swoją cegiełkę do tego osiągu.

„Avengers: Koniec gry” obejrzało w Polsce w weekend otwarcia aż 815 000 widzów.

Tym samym w naszym kraju zostało ustanowione rekordowe otwarcie w historii kina superbohaterskiego. Jest to wynik o niebo lepszy od tego ustanowionego przez „Wojnę bez granic”. Wówczas w pierwszy weekend wyświetlania poprzednia odsłona „Avengersów” przyciągnęła do kin 271 279 widzów. Z pokazami przedpremierowymi film obejrzało w sumie 387 612 osób. „Koniec gry” zdołał zatem podwoić ten wynik.

Pierwsza część „Avengers” w maju 2012 roku w weekend otwarcia ściągnęła do kin 125,7 tys. widzów, a w sumie nieco ponad 500 tys. W maju 2015 roku „Avengers: Czas Ultrona” poprawił znacząco wynik zbierając w weekend otwarcia 213,9 tys. osób i w sumie 697,4 tys. widzów. „Koniec gry” pobił swoich poprzedników na każdym polu.

Wszystko brzmi wręcz zdumiewająco, ale filmowi wieńczącemu dotychczasową fazę MCU daleko do tego, co osiągnął „Kler” Wojciecha Smarzowskiego. Film o polskim Kościele w ciągu 3 dni zgromadził aż 935 357 widzów w kinach.

REKLAMA

Frekwencja na „Avengers: Koniec gry” zbliżona jest do osiągnięć „Pięćdziesięciu Twarzy Greya” (otwarcie 834 479 widzów), które także było hitem, choć obraz na podstawie książki E.L. James miał o tyle łatwiej, że debiutował w okresie walentynkowym. Inna popularna franczyza ustąpiła już jednak miejsca Marvelowi. „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy” w weekend otwarcia widziało mniej widzów, bo 789 568.

„Avengers: Koniec gry” już w kinach.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA