REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Disney walczy ze spoilerami, a tymczasem Pepper Potts opowiada o swojej przyszłości z Tonym Starkiem

MCU to bezsprzecznie jedna z najbardziej kultowych serii filmów w historii. Twórcy pilnują, by żadne spoilery nie przedostawały się do opinii publicznej, ale nie wszystkie informacje da się kontrolować. Jedną z nich może być niedawna wypowiedź Gwyneth Paltrow.

10.05.2018
11:56
Pepper Potts Avengers
REKLAMA
REKLAMA

Uwaga! Tekst zawiera spoilery z filmu Avengers: Wojna bez granic oraz przypuszczenia na temat fabuły Avengers 4.

Laureatka Oscara w adaptacjach komiksów Marvela wciela się w Pepper Potts, asystentkę, a następnie dziewczynę Tony’ego Starka. Choć jej rola w prawie każdym (może poza Iron Manem 3) filmie była drugoplanowa, to jej postać nie pozostaje bez znaczenia dla fabuły uniwersum. Nikt nie ma takiego wpływu na Starka jak ona.

Ich związek miał wzloty i upadki, ale według jednej z wypowiedzi Gwyneth Paltrow można się spodziewać, że wszystko będzie się dobrze układać. Aktorka udzieliła wywiadu oficjalnemu czasopismu poświęconemu Avengers: Wojnie bez granic. W czasie rozmowy padło pytanie o relacje pomiędzy Pepper a Tonym.

Paltrow wyznała, że para ma dziecko.

Dosłowna wypowiedź aktorki brzmi:

„Pepper i Tony przeszli razem naprawdę długą drogę. Ona zaczyna jako jego sumienna asystentka, potem ich znajomość ewoluuje, a teraz, dekadę później, są po ślubie i mają dziecko. Ich związek rozwinął się na wszystkich płaszczyznach, na których dojrzewają wielkie romanse”.

To może zszokować fanów filmów MCU, zwłaszcza, że w nowych Avengers para ewidentnie nie ma potomka. Tony wspomina jednak o swoim śnie, w którym urodził im się synek imieniem Morgan. Nie znaczy to jednak, że taka opcja jest niemożliwa.

Rozmowę pary we wspomnianej scenie przerywa Doktor Strange, który ściąga Tony’ego na pomoc w walce z Czarnym Zakonem. Gdy Iron Man odlatuje z Ziemi w kosmicznym statku, Pepper dzwoni do niego z pytaniem, gdzie się znajduje. Połączenie zostaje przerwane, a Potts nie pojawia się już do końca filmu. Niewykluczone, że sen Starka okazał się proroczy i Pepper chciała go poinformować, że jest w ciąży.

Możliwe także, że dziecko pojawi się dopiero w następnych Avengers.

Wyobraźmy sobie, że Tony wraca na Ziemię. Thanos pozbył się połowy populacji, ale szczęśliwym trafem jego partnerka ocalała, a co więcej, spodziewa się dziecka. To wcale nie brzmi nierealnie. Jest też jednak druga opcja, w której między wydarzeniami z Wojny bez granic a Avengers 4 mija kilka lat. Ludzkość próbuje jakoś pogodzić się z zagładą połowy swojej rasy i stara się kontynuować w miarę normalne życie. Dlaczego więc Tony i Pepper nie mogliby założyć rodziny, skoro Thanos także zniknął i de facto nie ma z kim walczyć?

Tu jednak pojawiają się dwa mankamenty. Po pierwsze, nie mamy żadnych informacji odnośnie tego, że Potts przeżyła sztuczkę Szalonego Tytana. Po drugie, w sequelu Spider-Mana: Homecoming Peter wciąż chodzi do szkoły średniej, a akcja filmu ma rozpocząć się zaraz po wydarzeniach z Avengers 4. To przekreśla hipotezę o dłuższej przerwie między fabułą Avengers. Nie zapominajmy jednak, że wciąż istnieje prawdopodobieństwo użycia Kamienia Czasu by zmienić bieg zdarzeń, więc tak naprawdę możemy zobaczyć obie wersje czasowe.

Nie zapominajmy także o bardziej prozaicznych teoriach, choć nie tak ciekawych jak poprzednie.

Gwyneth Paltrow mogła się po prostu nieprecyzyjnie wyrazić lub jej wypowiedź została przeinaczona przez dziennikarza prowadzącego wywiad. Być może aktorce chodziło nie o to, że para ma dziecko, ale planuje je mieć albo zaczęła starania o potomstwo. Ta wersja wydaje się chyba najbardziej prawdopodobna, biorąc pod uwagę, że rozmowę opublikowano w oficjalnym czasopiśmie poświęconym filmowi, a MCU pilnie strzeże fabularnych sekretów.

REKLAMA

Jest jednak również cień szansy na to, że Paltrow powiedziała to, co wydaje jej się prawdą. Bracia Russo mogli zdradzić jej fragment scenariusza z zamysłem, że aktorka świadomie lub nie zdradzi to w jakiejś rozmowie. Tu haczyk polega na tym, że ów skrypt mógł być jedną ze specjalnie przygotowanych fałszywych wersji, z którymi aktorzy borykali się także przy Avengers: Wojnie bez granic.

Na zweryfikowanie informacji o dziecku Tony’ego i Pepper przyjdzie nam poczekać jeszcze rok. Avengers 4 mają trafić do kin 3 maja 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA