REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Z Avengers: Wojna bez granic wycięto aż 30 minut opowieści o Thanosie. Jest szansa, że je zobaczymy

Thanos w opinii wielu fanów filmów Marvela jest najlepszym z dotychczasowych przeciwników Avengers. Motywy działań Szalonego Tytana zostały wyjaśnione w Avengers: Wojna bez granic, a jego metody były zabójczo skuteczne. Okazuje się, że dodatkowe pół godziny z przeszłości Thanosa zostały wycięte z finałowej wersji filmu. Być może zobaczymy je na wydaniach blu-ray i DVD.

03.07.2018
20:24
Avengers: Wojna bez granic: Dodatkowe sceny z Thanosem na blu-ray
REKLAMA
REKLAMA

Początek okresu wakacyjnego to zarazem początek maratonu imprez z serii ComicCon, których zwieńczeniem jest wydarzenie organizowane corocznie w San Diego. Święto komiksowego fandomu dostarcza wielu zakulisowych informacji i zapowiedzi nowych filmów. Na niedawnym Las Vegas ComicCon zorganizowano spotkanie z twórcą komiksowej postaci Thanosa, Jimem Starlinem.

Thanos pierwszy raz pojawił się na kartach The Invincible Iron Man #55 w lutym 1973 roku. Szalony Tytan został pośrednio zainspirowany postacią Darkseida, czyli jednego z najważniejszych przeciwników Supermana. Wersja postaci z Avengers: Wojna bez granic różni się nieco od tej znanej z oryginalnych komiksów, ale najważniejsze elementy i aspiracje Thanosa zostały zachowane.

 class="wp-image-178519"

Przeciwnik Strażników Galaktyki i Avengers zapragnął zdobyć wszystkie kamienie nieskończoności, żeby wyeliminować połowę myślącego życia w całym wszechświecie. Miało to w jego mniemaniu ocalić przeludnione światy i doprowadzić do idealnej równowagi. Nie była to może strategia godna najwybitniejszych filozofów, ale trudno zaprzeczyć, że w porównaniu do pozostałych antagonistów w MCU Thanos wyróżniał się osobowością i charyzmą. Okazuje się jednak, że nie poznaliśmy jeszcze wszystkich szczegółów jego historii.

Starlin zdradził podczas spotkania z fanami, że z ostatecznej wersji filmu wycięto pół godziny materiału dotyczącego Thanosa.

Chodzi głównie o sceny z jego przeszłości. A ponieważ Avengers: Wojna bez granic trwa prawie dwie i pół godziny, to decyzja o pozbyciu się części scen nie powinna dziwić. Zaciekawi fani nie powinni jednak rozpaczać.

REKLAMA

Jak informuje youtube'owy portal Collider, Starlin wierzy, że wycięte sceny trafią na wydania blu-ray i DVD Avengers: Wojna bez granic. Nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone, ale tego typu dodatkowe materiały nie są rzadkością. Nie wiadomo na razie jednak czy sceny z Thanosem zostaną zmontowane z resztą filmu czy pojawią się w zakładce dodatki.

Sequel Avengers: Wojna bez granic trafi do kin 3 maja 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA