REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Marvel chwali się scenami wyciętymi z ostatnich części „Avengers”. Widzimy tam wczesne wersje Kapitan Marvel i mądrego Hulka

Praca nad każdym hollywoodzkim blockbusterem wiąże się z koniecznością usunięcia wielu nakręconych scen na stole montażowym. Nie inaczej jest w przypadku produkcji należących do Marvel Cinematic Universe. Disney właśnie pochwalił się kilkoma tego typu ujęciami, na których znajdziemy m.in. prototypy Kapitan Marvel i mądrego Hulka.

31.01.2020
21:57
avengers usunięte sceny
REKLAMA
REKLAMA

Wszystkie wielkie hollywoodzkie produkcje mają swoje tajemnice. Disney przeważnie nie pozwala jednak na zakulisowy wgląd w proces powstawania swoich produkcji. Kluczowe decyzje dotyczące obsady, scenariuszy czy zmian reżyserów tłumaczone są zazwyczaj sprzedawanym mediom zdaniem o „niemożliwych do pogodzenia różnicach artystycznych”. A przecież wiele z dzieł, które ostatecznie trafiają na ekran, przez długi czas miało wyglądać zupełnie inaczej. Podobne przypadki znajdziemy również w Marvel Cinematic Universe.

„Avengers: Czas Ultrona” w reżyserii Jossa Whedona to jedna z tych produkcji Marvel Studios, które przeszły największe przeobrażenia w stosunku do pierwotnego pomysłu. Większość pomysłów popularnego twórcy spotkała się jednak z niechętną reakcją wytwórni. Whedon chciał choćby, żeby już wtedy w MCU pojawiła się Kapitan Marvel.

Na serwisie Reddit pojawiło się właśnie sporo wyciętych scen z filmów Marvela m.in. „Avengers: Czas Ultrona”, „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” i „Avengers: Wojna bez granic”.

Na jednym z opublikowanych zdjęć widać kobietę o blond włosach, która była tymczasową zastępczynią dla aktorki, którą mieli zatrudnić do roli Carol Danvers. Ostatecznie pomysł został odrzucony przez Kevina Feige'a, a scena z Kapitan Marvel została przepisana w taki sposób, żeby zamiast niej wielkie wejście miała Scarlet Witch. W ostatnich dniach w sieci pojawiło się jednak znacznie więcej ciekawych usuniętych scen z filmów Marvela.

Najważniejszą z nich jest na pewno moment, w którym na ekranie po raz pierwszy miał pojawić się mądry Hulk. Szef Marvel Studios już kilka miesięcy temu podkreślał, że nowa wersja zielonego olbrzyma miała początkowo zadebiutować już w „Avengers: Infinity War”.  Ostatecznie uznano to jednak za zły pomysł. Jak jednak miała dokładnie przebiec ta scena? Więcej na ten temat pisze portal Comicbook. Banner w trakcie walki z Corvusem Glaivem prosi Hulka o pomoc, ale ten obrażony nie chce brać w niej udziału. Skarży się, że Banner wykorzystuje go tylko do bitew na pięści, a on chce żyć. Obaj godzą się, że ich naczelną zasadą od tego momentu powinno być: „Żyj i daj żyć innym”. Na podstawie tego porozumienia rodzi się mądry Hulk.

avengers wycięte sceny class="wp-image-371505"

A to nie wszystkie opublikowane na Reddicie ujęcia z usuniętych scen. Na innych widać choćby Odyna na Ziemi (z „Thor: Mroczny świat”), Helmuta Zemo zdobywającego dziennik Hydry w inny sposób niż ostatecznie w „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” oraz roboty Tony'ego Starka DUM-E i U w „Avengers: Koniec gry”.

Ciekawie prezentuje się także alternatywny wygląd Najwyższej Inteligencji z „Kapitan Marvel”.

W finałowym mentalnym pojedynku bohaterki z połączoną inteligencją Kree miała ona przyjąć swoją prawdziwą formę, a nie wygląd Mar-Vell. Byłaby ona bliska designowi Najwyższej Inteligencji z klasycznych komiksów. W tym wypadku mamy jednak do czynienia z czymś na wzór concept artu, a nie realną sceną, więc ten pomysł został zapewne odrzucony na bardzo wczesnym etapie realizacji.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA