REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Młodociany kierowca mafii może powrócić. Reżyser daje nadzieję na kontynuację Baby Driver

Pamiętacie Baby’ego, zdolnego młodego kierowcę, mającego długi wobec bossa mafii? Wygląda na to, że bohater może wrócić na ekrany. Reżyser Edgar Wright nie wyklucza możliwości powstania Baby Driver 2.

29.06.2018
13:29
Baby Driver sequel
REKLAMA
REKLAMA

Miles, znany również jako Baby, mieszka w Atlancie wraz ze swoim głuchoniemym zastępczym ojcem. Jego rodzice zginęli w wypadku samochodowym, w którym on sam został ranny i nabawił się szumów usznych. Chłopak zagłusza je poprzez muzykę, której nieustannie słucha za pomocą iPoda. Baby ma długi wobec szefa mafii Doca (grał go Kevin Spacey), które spłaca jako kierowca podczas napadów. A prowadzi naprawdę wyśmienicie.

Tak przedstawia się główny bohater filmu Baby Driver.

Produkcja okazała się niespodziewanym kinowym sukcesem zeszłego roku. Przy budżecie wynoszącym 34 mln dol. projekt uzyskał wyniki box office przekraczające 220 mln dol. Obraz Edgara Wrighta zebrał także bardzo dobre recenzje. Krytycy chwalili kreacje Ansela Elgorta czy Jona Hamma, jak również dobór ścieżki dźwiękowej. Doceniono także aspekty techniczne filmu, który uzyskał nominacje do Oscara za montaż, dźwięk oraz montaż dźwięku.

Edgar Wright przypomniał o rocznicy startu dystrybucji filmu za pomocą swojego Twittera. Oprócz standardowego wpisu reżyser zamieścił także bardzo interesujące zdanie:

Baby Driver może zatem doczekać się sequela.

Filmowiec raczej nie tweetowałby w podobny sposób, gdyby coś nie było na rzeczy. Nie zdziwiłbym się, gdyby Wright prowadził rozmowy z wytwórnią albo już nawet dogadał się w sprawie kontynuacji przygód Baby’ego. Zwłaszcza, że już jakiś czas temu reżyser przyznawał, że ma kilka fajnych pomysłów na Baby Driver 2.

REKLAMA

Gdyby film rzeczywiście powstał, to musiałby być naprawdę nową historią. Fabuła oryginalnej produkcji wyklucza bowiem możliwość ponownego pojawienia się niektórych kluczowych postaci. No chyba, że Baby Driver 2 byłby prequelem, opowiadającym o budowaniu pozycji Milesa jako świetnego kierowcy.

W oczekiwaniu na ewentualną drugą część filmu warto przypomnieć sobie pierwszą odsłonę. Baby Driver jest dostępny na HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA