REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Nick Carter z Backstreet Boys pozwany za gwałt na fance

Shannon Ruth pozwała Nicka Cartera, wokalistę Backstreet Boys, o gwałt. Do zbrodni miało dojść ponad 20 lat temu podczas jednej z tras koncertowych zespołu. Autystyczna dziewczyna miała mieć wówczas 17 lat. Prawnik muzyka błyskawicznie odpowiedział na zarzuty.

09.12.2022
13:53
backstreet boys nick carter shannon ruth pozew
REKLAMA

Do tej napaści miało dojść w 2001 roku. Wówczas - jak twierdzi Shannon Ruth - Nick Carter, wokalista Backstreet Boys, dopuścił się na niej gwałtu. 38-letnia obecnie kobieta zorganizowała wraz z prawnikami konferencję prasową dotyczącą oskarżeń. Ruth - osoba w spektrum autyzmu - w momencie rzekomego zdarzenia miała zaledwie 17 lat.

Nick, który w listopadzie pożegnał starszego brata, Aarona Cartera, błyskawicznie wydał oświadczenie za pośrednictwem swojego adwokata. Rzecz jasna - wszystkiemu zaprzeczył.

REKLAMA

Twierdzenie dotyczące incydentu, który rzekomo miał miejsce ponad 20 lat temu, jest nie tylko bezpodstawne z prawnego punktu widzenia, ale także całkowicie nieprawdziwe

- powiedział Michael Holt.

Wokalista Backstreet Boys oskarżony

Prawnik Boysów twierdzi, że Ruth od last jest manipulowana w taki sposób, by składać fałszywe oskarżenia. Podkreśla, że zarzuty zmieniały się już wielokrotnie na przestrzeni czasu. "Nikt nie powinien dać się zwieść chwytowi prasowemu zaaranżowanemu przez oportunistycznego prawnika. Nie mamy wątpliwości, że sądy szybko zdadzą sobie z tego sprawę" - tłumaczy Holt.

Shannon Ruth złożyła już pozew - i to wraz z trzema innymi kobietami, których nazwiska nie trafiły do mediów, a które również zarzucają wokaliście napaść na tle seksualnym. W dokumentach dotyczących sprawy można znaleźć informacje o tym, że Carter zwabił dziewczynę do autokaru po koncercie w mieście Tahoma. Tam podał jej drinka z alkoholem i pomimo stanowczej odmowy zaciągnął do łóżka. Dziewczyna po całym zajściu miała być cała posiniaczona, a co więcej - zarażona HVP, czyli wirusem przenoszonym głównie drogą płciową. Wcześniej Ruth była dziewicą.

Ostatnie 21 lat było wypełnione bólem, dezorientacją, frustracją, wstydem i samookaleczeniami, które są bezpośrednim skutkiem gwałtu na mnie przez Nicka Cartera. (...) Chociaż jestem autystyczna i żyję z porażeniem mózgowym, wierzę, że nic nie wpłynęło na mnie bardziej ani nie miało bardziej trwałego wpływu na moje życie niż to, co zrobił i powiedział mi Nick Carter. Pamiętam, jak po tym, jak mnie zgwałcił, nazwał mnie s*ką i zostawił całą posiniaczoną

- mówiła Ruth na konferencji prasowej.
REKLAMA
Nick Carter i Backstreet Boys

Zdjęcie główne: Debby Wong / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA