REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Gdy seriale komediowe nudzą, warto popatrzeć na Wielką Brytanię

Brytyjskie seriale są jedyne w swoim rodzaju. Nieważne, jakiego gatunku - dramaty, komedie, wszystkie jak jeden mąż mają w sobie coś, co sprawia, ze nie da się ich podrobić. Ostatnie hitowe, komediowe produkcje BBC Three czy komediowy powrót Sky dają oddech świeżości przy często szampowych serialach amerykańskich.

25.09.2013
16:39
Gdy seriale komediowe nudzą, warto popatrzeć na Wielką Brytanię
REKLAMA

Cuckoo

REKLAMA

"Cuckoo" na przykład w zeszłym roku pobił rekordy oglądalności BBC Three. Pewnie dlatego, że w serialu pojawił się genialny jak zwykle komik Andy Samberg. Zagrał typowego hipisowskiego lekkoducha, który wżenia się w typową brytyjską rodzinę i zaczyna zmieniać ją trochę od środka.

Cuckoo_GQ_25Sep12_bbc_b_642x390

Bad Education

"Cuckoo" pobił wcześniejsze rekordy "Bad Education", w którym komik Jack Whitehall odgrywa rolę niekompetentnego nauczyciela historii. Serial jest o tyle ciekawy, że fabułę poprowadzono w dosyć nietuzinkowy sposób, trochę chaotycznie, ale ciekawie.

ay_116717178

Trollied

Za to "Trollied" od Sky emitowany w Kuchnia+ jako "Między kasą za zapleczem" to opowieść o nieistniejącym markecie Valco i jego pracownikach. Postacie zmieniają się w "Trollied" dosyć często, ale mimo wszystko serial ogląda się całkiem przyjemnie.

REKLAMA
trollied201

Wszystkie trzy seriale, tak jak i inne brytyjskie produkcje, łączy kilka rzeczy. Krótkie, kończące się po kilku odcinkach sezony (jak to w UK), daleko posunięte granice tego, co wypada (to nie mocno cenzurowane przez FCC amerykańskie seriale), duża doza abstrakcji i brak celowego, wyrachowanego grania na emocjach. Przez to do brytyjskie seriale nie uzależniają tak, jak amerykańskie, ale jednocześnie dają poczucie obcowania z realnością, ze światem, który jest tuż obok. Nawet te komediowe.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA