REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

HBO pozazdrościło Netfliksowi Oscarów? Stacja pokazała zwiastun filmu „Bad Education” z Hugh Jackmanem

Stacja HBO stosunkowo rzadko decyduje się na dystrybucję filmów, a nie seriali. „Bad Education” z Hugh Jackmanem, Allison Janney i Rayem Romano może być jednak prawdziwym hitem. Oparta na prawdziwej historii produkcja właśnie doczekała się pierwszego zwiastuna.

27.03.2020
10:00
bad education hbo
REKLAMA
REKLAMA

Każdy sezon nagród filmowych i telewizyjnych przynosi nowy etap pojedynku między HBO i serwisem Netflix. Obaj konkurenci zażarcie rywalizują o nagrody Emmy, choć to HBO na razie wciąż mocno trzyma palmę pierwszeństwa. Być może dlatego Netflix postanowił częściowo zmienić front i spróbował na poważnie powalczyć o Oscary. Na razie udaje się z różnym skutkiem, bo poza „Romą” nie było spektakularnych sukcesów, ale firma z każdym rokiem stara się zwiększyć swój stan posiadania. Inaczej niż HBO, które w swojej strategii ma wpisaną niechęć do kinowej dystrybucji swoich produkcji. A to było wymagane w ubieganiu się o Oscara.

W obecnej, trudnej sytuacji spowodowanej pandemią koronawirusa wiele nagród może zostać zmuszonych do zmiany swoich dotychczasowych zasad. Złote Globy już złagodziły warunki nominacji, a wciąż nie wiadomo, jak długo potrwa blokada kin. Być może sytuacja będzie wymagała dodatkowych ustępstw. Również dlatego każda filmowa premiera w telewizji i na VOD budzi olbrzymie zainteresowanie.

HBO pokazało właśnie zwiastun opartego na faktach filmu „Bad Education”. W roli głównej wystąpił Hugh Jackman.

Produkcja opowiada historię szkolnego kuratora, Franka Tassone (granego właśnie przez gwiazdę serii „X-Men”). Mężczyzna jest uwielbiany przez uczniów i współpracowników, a w przypadku najważniejszych spraw może zawsze liczyć na pomoc swojej zaufanej asystentki, Pam Gluckin (Alison Janney). Sytuacja zmienia się, gdy jedna z uczennic należących do jego dystryktu w ramach szkolnego artykułu natrafia na olbrzymi przekręt finansowy opiewający na setki tysięcy dolarów. Frank zrobi wszystko, by zatuszować przestępstwo i nie dopuścić do zniszczenia swojej kariery.

REKLAMA

„Bad Education” zadebiutowało oryginalnie w ramach festiwalu filmowego w Toronto, gdzie HBO zakupiło prawa do międzynarodowej dystrybucji projektu w reżyserii Cory'ego Finleya. Produkcja doczekała się bardzo pozytywnych recenzji od krytyków. Szczególnie mocno chwalono jej humor i występy najważniejszych aktorów.

Premiera „Bad Education” na HBO nastąpi 25 kwietnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA