REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Czy firma J.J. Abramsa zrealizuje ekranizację „Justice League: Dark”? Warner Media zawarło umowę z Bad Robot

Warner Media wciąż chce poszerzać filmowe i telewizyjne uniwersum DC. Pojawiły się informacje, jakoby trwały prace nad adaptacją „Justice League: Dark”.

22.01.2020
13:32
Firma J.J. Abramsa pracuje nad Mroczną Ligą Sprawiedliwości
REKLAMA
REKLAMA

Fani komiksowego „Justice League: Dark” mogą powoli otwierać szampana. Według informacji podanych przez portal Deadline, Warner Media pracuje nad adaptacją wydawnictwa DC.

Warner Media chce, aby ekranizacją zajęła się firma Bad Robot – wytwórnia J.J. Abramsa.

Bad Robot było odpowiedzialne za „Zagubionych”, „Fringe: Na granicy światów” czy „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy”. Projekt, o którym mowa, znajduje się na razie w bardzo wczesnej fazie. Trudno więc o dokładniejsze szczegóły na jego temat.

Wiadomo jedynie, że według zawartej z Warner Media umowy Bad Robot ma przedstawić pomysły, zarówno na kinowy, jak i telewizyjny projekt na podstawie „Justice League: Dark”. Dopiero się okaże, czy będzie to pełnometrażowy film czy serial.

„Justice League: Dark” w wersji komiksowej po raz pierwszy pojawiło się we wrześniu 2011 roku. W skład tytułowej Mrocznej Ligii Sprawiedliwości wchodzili: John Constantine, Madame Xanadu, Deadman, Cień, Changing Man i Zatanna. Z czasem dochodzili do niej nowi członkowie, w tym Swamp Thing.

Warto wspomnieć, że „Justice League: Dark” otrzymało już jedną adaptację.

REKLAMA

W 2017 roku na podstawie komiksowej serii pojawiła się animowana „Liga Sprawiedliwości: Mrok”. Dla osób, które nigdy nie zetknęły się z wymienionymi wyżej postaciami, będzie to dobry wstęp do ich świata.

Warner Bros. planowało również aktorską adaptację „Justice League: Dark”. W projekt zaangażowany był nawet Guillermo del Toro. Film jednak nie powstał. Czy taki los czeka również przygotowywane przez firmę J.J. Abramsa pomysły? Czas pokaże.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA