REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Film "Dark Universe" zbliża się małymi kroczkami. Scenariusz od del Toro gotowy

W oficjalnym harmonogramie Warner Bros. nie ma żadnej wzmianki o "Dark Universe" (roboczy tytuł filmu o Justice League Dark), ale kto wie, czy ten stan nie ulegnie zmianie w przyszłości. Guillermo del Toro skończył pisać scenariusz do filmu i przekazał go władczym w Warner Bros. Wytwórnia w ciągu najbliższego weekendu ma przeczytać dzieło del Toro i wyrazić swoją opinię. Trzymajmy kciuki!

26.11.2014
12:02
Film „Dark Universe” zbliża się małymi kroczkami. Scenariusz od del Toro gotowy
REKLAMA

Kiedy ostatni raz pisałem o możliwości stworzenia filmowej adaptacji komiksów z Justice League Dark - przy okazji serialu "Constantine" - był wrzesień 2013 roku. Trochę czasu minęło, a sprawy jedynie odrobinę posunęły się naprzód. Guillermo del Toro to z pewnością zapracowany człowiek, który wkłada swoje ręce w najróżniejsze projekty, czyli drugi sezon "The Strain", "Pacific Rim 2", animowany spin-off "Pacific Rim", nadchodzący film "Crimson Peak", nową poklatkową wersję "Pinokia" i prawdopodobnie "Hellboy 3". A jednak reżyser - jak wyznaje w wywiadzie dla Forbes - znalazł także czas na napisanie scenariusza do "Dark Universe" i daję sobie rękę uciąć, że wykonał kawał dobrej roboty. Kto jak nie del Toro mógłby wprowadzić superdrużynę Johna Costantine'a (m.in. Deadman, Frankenstein, Madame Xanadu, Black Orchid, Swamp Thing)  na srebrne ekrany?

REKLAMA
justice league dark del toro dark universe

Smuci jedynie fakt, że WB w swoim wielkim planie nie uwzględniło póki co wolnego terminu dla potencjalnego filmu "Dark Universe". Dodatkowo ,trochę dobijający jest fakt, że serial "Constantine" będzie mieć tylko 13 odcinków i na razie NBC zdecydowało się na wstrzymanie produkcji serialu. Trzeba jednak czekać na decyzję panów w garniturach, którzy muszą przeczytać scenariusz del Toro. Kto wie, być może skoro Matt Ryan (Constantine) nie zagrzeje miejsca w serialu, to wskoczy do "Dark Universe"? Mimo wszystko trzeba być dobrej myśli, ponieważ z filmem del Toro może być tak samo jak z "Sandmanem" Neila Gaimana, który również nie trafił do harmonogramu DC/Warner Bros., ponieważ - podobnie jak "Dark Universe" - jest w harmonogramie Vertigo (innego wydawnictwa komiksowego, należącego do DC). Komiksy z Justice League Dark możecie znaleźć na Comixology.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA