REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Barbara Krafftówna nie żyje. Legendarna polska aktorka miała 93 lata

Barbara Krafftówna nie żyje. Legendarna polska aktorka znana jest ze swoich ról m.in. w "Jak być kochaną", "Popiele i diamencie", "Upale" czy "Czterech pancernych i psie". Chociaż nieraz gościła na wielkim i małym ekranie, najważniejszy w jej życiu był teatr. Artystka odeszła w nocy z 22 na 23 stycznia w Domu Artystów w Skolimowie.

23.01.2022
11:01
barbara krafftówna nie żyje śmierć
REKLAMA

Barbara Krafftówna nie żyje. Legendarna polska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna, artystka kabaretowa i piosenkarka miała 93 lata. Widzom znana jest m.in. z roli Honoraty w kultowych "Czterech pancernych i psie", czy Felicji z "Jak być kochaną".

Barbara Krafftówna zmarła w nocy z 22 na 23 stycznia 2022 roku. Jak czytamy w opublikowanym na facebookowym fanpage'u Związku Artystów Scen Polskich do swoich ostatnich chwil pozostawała w Domu Artystów w Skolimowie.

REKLAMA

Barbara Krafftówna - legendarna polska aktorka nie żyje

W listopadzie zeszłego roku Barbara Krafftówna zaraziła się koronawirusem. Trafiła wtedy do wspomnianego Domu Artystów w Skolimowie. Specjaliści uznali bowiem, że nie ma potrzeby hospitalizacji, gdyż aktorka nie miała poważnych objawów.

Barbara Krafftówna nie żyje

W Domu Artystów w Skolimowie aktorka nie tak dawno, bo 5 grudnia 2021 roku obchodziła swoje 93 urodziny. Urodziła się bowiem w 1928 roku. Aktorstwa uczyła się w konspiracyjnym Studiu Dramatycznym. Występowała na deskach licznych teatrów, a na wielkim ekranie zadebiutowała rolą w komedii "Sprawa do załatwienia".

Barbara Krafftówna - kariera teatralna, filmowa i telewizyjna

Jak czytamy na facebookowej stronie Związku Artystów Scen Polskich najważniejszy w życiu aktorki był teatr. Występowała ona jednak również w filmach najwybitniejszych rodzimych reżyserów. Można było ją zobaczyć w "Popiele i diamencie" Andrzeja Wajdy, "Upale" Kazimierza Kutza, czy "Rękopisie znalezionym w Saragossie" Wojciecha Jerzego Hasa.

Barbara Krafftówna nie stroniła od ról także w serialach telewizyjnych. Pojawiła się chociażby w kultowych "Czterech pancernych i psie". W telewizji można było ją oglądać również w wielu spektaklach Teatru Telewizji czy niezapomnianym Kabarecie Starszych Panów.

REKLAMA
Barbara Krafftówna nie żyje

Postaci legendarnej artystki poświęcony jest dokument "Krafftówna w krainie czarów" w reżyserii Macieja Kowalewskiego i Piotra Konstantinowa. Premiera filmu odbyła się w minionym roku podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA