REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Bates Motel powrócił z 2 sezonem. Będzie powtórka akcji i suspensu?

3 marca w Stanach Zjednoczonych miała miejsce premiera 1 odcinka 2 sezonu "Bates Motel". "Bates Motel" to serial nawiązujący swoją fabułą do kultowego filmu Alfreda Hitchcocka, "Psychozy" z 1960 roku. W główną rolę, Normana Batesa, chłopaka cierpiącego na chorobę psychiczną i mającego mordercze skłonności, w serialu wciela się Freddie Highmore.

04.03.2014
19:25
bates motel
REKLAMA

"Bates Motel" to jeden z seriali, który po "Twin Peaks"  i "The Killing" (pol. "Dochodzenie") obejrzałam dosłownie na wdechu. Pierwszy sezon przygód obłąkanego Normana Batesa w niepozornym, acz psychodelicznym miasteczku wciągnął mnie bez reszty. Akcja była zwarta, dynamiczna, nie było czasu na przestoje, a jedne rewelacje goniły drugie raz za razem. 10 odcinków wydaje się być idealną liczbą na rozwinięcie akcji i pozostawienie jej w emocjonującym momencie (twórcy "American Horror Story" powinni sobie wziąć do serca te słowa). Po zakończeniu pierwszej serii, której finał mimo tego, że szokujący, okazał się trochę zbyt dosłowny, nie mogłam doczekać się na więcej. Jestem po 1 odcinku drugiego sezonu, jak moje wrażenia (uwaga, spoilery!)?

REKLAMA
bates motel sezon 2

Niestety, powrót "Bates Motel" trochę rozczarowuje. Wątek brata Normana, Dylana, został mocno pominięty na korzyść podejrzanej fiksacji głównego bohatera. Norman mocno przeżywa morderstwo swojej nauczycielki, pani Watson - nawet kilka miesięcy po jej śmierci odwiedza grób i nie może dojść do siebie. Z dnia na dzień staje się (o ile to możliwe) coraz dziwniejszym nastolatkiem, który zamiast żywych woli umarłych - jeszcze więcej czasu poświęca swojej pasji, polegającej na wypychaniu martwych zwierząt. W 1 odcinku mocno wyeksponowana zostaje też postać Bradley, rówieśniczki Normana, w której chłopak jest zakochany. Ojciec dziewczyny został zamordowany, a ona próbuje dowiedzieć się czegoś więcej o jego śmierci. Po obejrzeniu powrotu "Bates Motel" ma się wrażenie, że ta postać będzie mocno eksploatowana w 2 sezonie (finał odcinka!).

REKLAMA

2 sezon "Bates Motel" jak na razie robi dużo gorsze wrażenie niż poprzedni, jednak za nami dopiero pierwszy odcinek. Liczę na to, że potrzeba będzie po prostu cierpliwości z mojej, czyli widza strony i dwa pierwsze epizody będą polegały na rozkręceniu akcji. Mam też nadzieję, że wątek uczucia, jakie rodzi się pomiędzy Dylanem a Bradley zostanie pociągnięty. Brat Normana to chyba najbardziej pozytywna postać w całym serialu i dobrze byłoby śledzić wydarzenia z jego udziałem. Bardzo prawdopodobne wydaje się też, że w miasteczku na dobre pojawi się ktoś nowy. Mimo pewnego rozżalenia z niecierpliwością czekam na dalsze epizody. Szkoda byłoby zmarnować tak dobry serial!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA