REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Batgirl bez scenarzysty. DC szuka na Twitterze następcy Jossa Whedona

Warner Bros. ma spory problem ze swoim kinowym uniwersum. Kolejne filmy są przyjmowane dość chłodno, a pokład opuścił właśnie Joss Whedon. Reżyser odpowiedzialny za sukces Avengersów nie ma pomysłu na Batgirl. DC rozpoczęło poszukiwania następcy. W social media.

23.02.2018
16:49
batgirl
REKLAMA
REKLAMA

Joss Whedon ogłosił, że rezygnuje z reżyserii filmu Batgirl, co jest sporym ciosem dla Warner Bros. Filmowiec w końcu jest znanym nazwiskiem w branży. Stworzył kultowy już serial Buffy: Pogromca wampirów i uwielbiane przez fanów Firefly, a potem przeszedł do Marvela.

Joss Whedon nie uratował filmowego uniwersum DC.

Po krótkiej przygodzie z animacjami na podstawie komiksów Whedon napisał scenariusz do Avengers, czyli filmu wieńczącego pierwszą fazę Marvel Cinematic Universe. Ugruntował tym samym dominującą pozycję Marvela na kolejne lata.

Whedon napisał też drugą część cyklu Avengers i macza palce w serialu Agenci T.A.R.C.Z.Y. Rozpoczął jednak współpracę z Warner Bros. Ten transfer w kinowym światku można porównać do przejścia Briana Michaela Bendisa z Marvela do DC.

Whedon napisał z Chrisem Terrio scenariusz do Justice League w reżyserii Zacka Snydera. Miał zajmować się filmem o Batgirl - córce komisarza Gordona, która straciła władzę w nogach i stała się Oracle, by później odzyskać zdolność chodzenia.

Joss Whedon nie miał pomysłu na Batgirl.

Reżyser uznał, że nie pomimo wcześniejszego zainteresowania tą produkcją nie jest w stanie opowiedzieć ciekawej historii. Zamiast się męczyć i wymyślać historię na siłę, postanowił opuścić projekt.

Warner Bros. najwyraźniej nie ma zamiaru rezygnować z filmu o superbohaterce zapowiedzianego jeszcze przed premierą Wonder Woman. Trwają teraz poszukiwania kogoś, kto zastąpi Jossa Whedona. I wygląda na to, że Warner Bros. ma już kogoś na oku.

W poszukiwaniu reżysera na Twitterze.

Zwykle przy tego typu projektach twórcy angażowani są za kulisami, chociaż scenarzyści często publicznie wyrażają chęć zajęcia się jedną z nadchodzących produkcji. W przypadku Batgirl do napisania scenariusza zgłosiła się Roxane Gay.

Autorka bestsellerowej powieści Bad Feminist zgłosiła się do DC Comics z propozycją, że może napisać ten film słowami „Mogę napisać wam scenariusz do Batgirl bez problemu”. Jej wpis spotkał się odpowiedzią przedstawicielki Warner Bros.

REKLAMA

Michelle Wells, a wiceszefowa Warner Bros. Entertainment ustosunkowała się do jej propozycji, Poprosiła, by Gay - która podobnie jak Joss Whedon współpracowała wcześniej z Marvelem - wysłała jej wiadomość e-mail.

Emily Andras (twórczyni serialu Wynonna Earp) ani Gail Simone (scenarzystka komiksów) również wyrażały chęć stworzenia scenariusza do produkcji o Batgirl, ale podobnej odpowiedzi co Roxane Gey nie uzyskały.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA