REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Zdrada" w Marvel Studios. Ich czołowy reżyser przechodzi do obozu DC i wyreżyseruje Batgirl

Joss Whedon to reżyser, któremu Marvel Studios zawdzięcza dwie pierwsze części Avengersów. Teraz filmowiec przechodzi do konkurencyjnego obozu, a jego nowy projekt to Batgirl.

31.03.2017
10:24
batgirl
REKLAMA
REKLAMA

Informacja podana przez Variety jest o tyle zaskakująca, że Joss Whedon zawsze był jedną z twarzy Marvel Studios. Wiecznie zabiegany, wiecznie zmęczony reżyser, scenarzysta i producent dał Marvelowi upragnionych Avengersów, na dobre rozkręcając spójne filmowe uniwersum. Do tego pojawiał się na masie konwentów, aktywnie wspierając kampanie reklamowe medialnego molocha.

Teraz Joss Whedon przechodzi do konkurencyjnego obozu komiksów DC. Reżyser nakręci dla Warner Bros. film Batgirl.

To pierwszy raz, kiedy temat filmu Batgirl w ogóle pojawia się na stole. Warner Bros. posiada długą listę tytułów do zrealizowania. Na tapecie jest teraz Wonder Woman. Następnie Justice League. Później Aquaman. Do tego dochodzi ciekawie zapowiadające się Birds of Prey z głównymi rolami żeńskimi oraz Suicide Squad 2.

 class="wp-image-82710"
REKLAMA

Zgaduję, że Flash oraz Cyborg również czekają na solowe projekty. Własny film ma także otrzymać Batman. Do tego mówi się o kontynuacji przygód Supermana. Na ten stos projektów Warner wrzuca Batgirl, którą powierza Whedonowi. Z tyloma filmami w najbliższej perspektywie, obóz DC ma pełne ręce roboty na następne trzy, może nawet cztery lata.

Co do samej Batgirl - ta nawet na moment nie pojawia się w filmowym uniwersum DC. Jedyną sugestię o pomocnikach Mrocznego Rycerza możemy odnaleźć w Batman v Superman, gdzie na moment widzimy kostium Robina. Chłopak najprawdopodobniej został zamordowany przez Jokera. Jednak sama Batgirl - wciąż nie ma po niej śladu. Joss Whedon ma zatem pełne ręce roboty, aby wprowadzić córkę komisarza Gordona do świata zamaskowanych herosów. Ups - wydało się?

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA