REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Walczył z supkami w „The Boys”, teraz będzie Supermanem. HBO Max zamawia seriale animowane z superbohaterami DC

Nie tylko Superman, bo i Batman doczeka się nowego serialu animowanego. Co więcej jednym z producentów ma być współtwórca kultowego już dzisiaj „Batman: The Animated Series”, który dał początek DCAU.

19.05.2021
18:53
superman serial animacja hbo max batman
REKLAMA

Starszym fanom superbohaterów DC na dźwięk nazwy DCAU z pewnością zakręci się nostalgiczna łezka w oku. To w końcu animowane uniwersum, na które składają się seriale telewizyjne i pełnometrażowe filmy z „Batman: The Animated Series” na czele. Jednym z twórców tego i kilku innych kultowych już tytułów jest Bruce Timm, który teraz będzie pełnił rolę producenta wykonawczego nowej animowanej serii o przygodach Mrocznego Rycerza, zamówionej właśnie przez HBO Max i Cartoon Network.

REKLAMA

Bruce Timm to niejedyne nazwisko, które powinno wzbudzić waszą ekscytację nadchodzącym „Batman: Caped Crusader”.

Jak podaje Variety, producentami wykonawczymi będą też J.J. Abrams i Matt Reeves. Ten ostatni ostro pracuje teraz nad „Batmanem” z Robertem Pattinsonem i ma również brać udział w realizacji aktorskiego spin-offu, filmu poświęconemu policji w Gotham. Nie znalazł się więc w gronie twórców animacji przypadkiem. Podobnie zresztą jak Abrams, którego firma Bad Robot Productions szykuje inne projekty powiązane z DC z „Justice League Dark” na czele.

„Batman: Caped Crusader” to niejedyny projekt, jaki HBO Max i Cartoon Network zamówili w ostatnim czasie. W świecie animowanych seriali pojawi się również Superman. I o „My Adventures with Superman” wiemy już nieco więcej. Jak czytamy na łamach Deadline, znamy już nawet ogólny zarys fabuły. Ma to być opowieść o Clarku Kencie budującym własną tożsamość jako obrońca Metropolis, a także tworzącym związek z Louis Lane. Brzmi to nieco przyziemnie, ale nie zabraknie walki z superprzestępcami.

Co więcej tytułowemu bohaterowi głos podkładać będzie nie kto inny jak Hughie z „The Boys”, czyli Jack Quaid.

REKLAMA

Tak jest. Superman będzie do nas przemawiał głosem człowieka, który połączył siły z Butcherem i kopie tyłki wszelkiej maści supkom w serialu Amazon Prime Video. Nie będzie to jednak jego pierwsze wejście do świata animacji DC, bo zdążył już podkładać głos Alberto w „Batman: The Long Halloween, Part One”, ale i tak dobór obsadowy twórców może w tym wypadku wywołać ironiczny uśmiech na ustach fanów.

To są bardzo dobre wiadomości, bo tylko potwierdzają, że Warner Media planuje rozszerzać katalog seriali animowanych z superbohaterami DC, które będą pojawiać się na HBO Max. Jeszcze przed zapowiedzianymi projektami na platformie pojawi się 3. sezon „Harley Quinn” (której wcześniejsze odsłony debiutowały w serwisie DC Universe), a już w styczniu 2020 roku nowa usługa zamówiła przecież „Aquaman: King of Atlantis”. Nie rońcie więc już łez po Zacku Snyderze i nie krzyczcie w sieci #RestoreTheSnyderverse, dla fanów DC właśnie nadchodzą świetne czasy. Świetne, bo w animowanych barwach.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA