REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Wow! Animacja "Batman: The Killing Joke" w polskich kinach!

To historyczna chwila dla fanów animowanych adaptacji komiksów. Warner Bros zapowiedział, że we wrześniu w polskich kinach pojawi się "Batman: The Killing Joke".

28.06.2016
15:11
"Batman: The Killing Joke w polskich kinach
REKLAMA
REKLAMA

Animowana wersja legendarnego komiksu znanego w Polsce pod tytułem "Zabójczy żart", którego autorami są Alan Moore i Brian Bolland, będzie mieć swoją kinową premierę już 2 września 2016 roku.

Tym samym "Batman: The Killing Joke" będzie pierwszą z serii animacji DC, która pojawi się na dużych ekranach w naszym kraju i w ogóle pierwszą w historii animacją opartą na komiskach DC czy Marvela z premierą w kinach. Jest to tym większa gratka dla fanów iż w Stanach Killing Joke pojawi się w kinach tylko na jedną noc, w dniu tamtejszej premiery 25 lipca, a następnie trafi na półki sklepów w postaci wydania blu-ray.

Batman: The Killing Joke to najnowsza, 26. już pozycja z serii animacji wydawnictwa DC. Jest bezpośrednią adaptacją noweli graficznej z 1988 roku, która uznawana jest za jeden z najlepszych komiksów w historii. Będzie to na tyle wierna swojemu mrocznemu i brutalnemu oryginałowi adaptacja, że w Ameryce otrzyma ona kategorię "R", co oznacza, że film ten będą mogli oglądać głównie osoby pełnoletnie.

batman_the_killing_joke class="wp-image-71388"
REKLAMA

Mając to na uwadze, zapewne nie musimy się więc martwić o polską wersję dubbingową, bo film najprawdopodobniej wejdzie do rodzimych kin w wersji oryginalnej. A w niej głosów udzielili m.in. Kevin Conroy jako Batman; Mark Hamill (znany również jako Luke Skywalker) niesamowicie wcielający się w Jokera oraz Ray Wise w roli komisarza Gordona. Jest na co czekać!

 class="wp-image-71386"
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA