REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Batman v Superman – bilety już w przedsprzedaży. Ciekawe, czy film pokona Przebudzenie Mocy i Listy do M

Kina w Polsce mają się doskonale. Ceny biletów nie maleją, z kolei frekwencja stale rośnie. Po rekordzie z 2014, w 2015 pobiliśmy kolejny. Do kin wybraliśmy się ponad 44 miliony razy. Coraz częściej zaczyna dochodzić do sytuacji, w której zwyczajnie brakuje miejsc podczas wieczornych premier.

16.03.2016
19:59
Batman v Superman – bilety już w przedsprzedaży
REKLAMA
REKLAMA

Pamiętam, że sam bilety na nowe Gwiezdne wojny kupiłem na miesiąc przed premierą filmu. Widząc, w jakim tempie rozchodzą się miejsca na Wyspach, wolałem być zapobiegawczy i zapłacić za fotel w dobrym miejscu. To była świetna decyzja. Jeszcze nigdy nie widziałem tak zatłoczonych kinowych sal i korytarzy, co w czasie debiutu Przebudzenia Mocy. Część z moich znajomych, którzy chcieli kupić bilet w dniu seansu, najzwyczajniej w świecie nie dostało się na film. Zabrakło miejsc.

Pomimo nieproporcjonalnych do naszego portfela cen biletów, coraz częściej i częściej odwiedzamy kinowe sale.

W 2015 roku sprzedało się ponad 2 miliony biletów na same Gwiezdne wojny. Rekord minionych dwunastu miesięcy zdobyły jednak Listy do M. 2. Na nie wybrano się do kina około 2,8 miliona razy. Chociaż to wciąż drobiazg przy ponad 7 milionach należących do Ogniem i Mieczem, trend ostatnich lat jest niezmienny – szarżujemy kina, uwielbiając oglądać polskie komediodramaty oraz amerykańskie filmy akcji.

Dystrybutorzy oraz właściciele kin są tego doskonale świadomi. Aby zaspokoić zapotrzebowanie na nowe filmy, zwłaszcza w dniu ich premier, proponowane są coraz to ciekawsze rozwiązania. Jednym z nich, zastosowanym właśnie podczas Gwiezdnych wojen, była możliwość przedpremierowego zakupu biletu na długo przed oficjalnym debiutem filmu.

Multikino postanowiło pójść tym przykładem, już dzisiaj umożliwiając zakup biletów na Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości.

Chociaż film wejdzie na ekrany dopiero 1 kwietnia, już teraz można zajmować te najlepsze pozycje w salach kinowych. Bilety są do nabycia zarówno w fizycznych kasach, jak i na stronie internetowej Multikina oraz w aplikacjach dla systemu Android, iOS oraz Windows Phone.

Ciekawe, czy szykuje się kolejny frekwencyjny hit na miarę Listów do M oraz Gwiezdnych wojen. Chociaż sam uważam, że Batmanowi i Supermanowi nie uda się pokonać Rycerzy Jedi, jestem bardzo ciekaw polskich wyników tej produkcji. Batman v Superman to największe działa, jakie DC mogło wytoczyć przeciwko Marvelowi. Zobaczymy, na ile ta kanonada trafi w gusta fanów komiksów.

REKLAMA

Jednego jestem jednak pewien już teraz – możliwość przedpremierowego zakupu biletu na długo przed kinowym debiutem do właściwy kierunek. Nie widzę powodu, dla którego fani jakiegoś filmu nie mieliby skorzystać z najlepszych miejsc w sali kinowej. Jeżeli ktoś nie może doczekać się premiery danej produkcji i odświeża ofertę kinową co kilka minut, powinien dostać nagrodę za nadgorliwość.

To wszakże fani robią hałas przed premierą, stanowiąc darmową reklamę wchodzącego na ekrany produktu. Im należy się przede wszystkim.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA