REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. Komiksy /
  4. VOD

Serial „Batwoman” już w następnym tygodniu na HBO GO. Kim jest bohaterka i gdzie podział się Batman?

„Batwoman” to kolejny serial należący do słynnego telewizyjnego uniwersum zwanego Arrowverse. Produkcję stacji The CW będzie można wkrótce obejrzeć legalnie w Polsce. Już w następnym tygodniu na platformie HBO GO pojawią się pierwsze odcinki produkcji o zastępczyni Batmana. Co trzeba wiedzieć o serialu i postaci Kate Kane?

11.10.2019
17:26
batwoman hbo go
REKLAMA
REKLAMA

Wbrew obiegowej opinii wzmocnionej przez znaczną większość filmowych adaptacji w świecie komiksów Batman już od wielu dekad nie walczy z przestępczością w pojedynkę. Nie tylko współpracuje z Ligą Sprawiedliwości, ale też posiada więcej niż jednego sprzymierzeńca wśród mieszkańców Gotham. Jedną z nich jest Kate Kane, czyli nowa Batwoman. Bohaterka cieszyła się bardzo dużą popularnością, dlatego w styczniu bieżącego roku The CW podjęło decyzję o nakręceniu serialu na podstawie jej historii.

Fabuła produkcji w swej podstawowej części jest zgodna z komiksową genezą kuzynki Bruce'a Wayne'a. Kate Kane jest córką byłego wojskowego, którego siostrą była matka Bruce'a Wayne'a. Rodzinę Kane'ów spotyka tragedia, gdy Kate wraz z bliźniaczą siostrą i ich matką zostają porwane przez terrorystów. Jacobowi udaje się uratować tylko jedną z ukochanych przez siebie kobiet. Wiele lat później Kate udaje się do szkoły wojskowej.

Pomimo świetnych stopni zostaje jednak z niej wydalona, ponieważ wychodzi na jaw, że jest lesbijką. Dziewczyna kontynuuje jednak szkolenie pod okiem ojca, który prowadzi agencję Crows Private Security. Jej członkowie starają się utrzymać bezpieczeństwo Gotham, które żyje w ciągły strachu, odkąd trzy lata wcześniej w tajemniczych okolicznościach zniknął Batman.

Kate postanawia pomóc ojcu i miastu, wcielając się w postać Batwoman. W świecie serialowym po raz pierwszy wystąpiła w ramach crossoveru seriali „Arrow”, „Flash” i „Supergirl”.

W poprzednich latach nie było do końca pewne, gdzie wymienione produkcje stacji CW będzie można obejrzeć legalnie w Polsce. Czasem wybór padał na którąś ze stacji telewizyjnych, a czasem Netfliksa. Ostatnimi czasy (a dokładniej mówiąc odkąd ogłoszono połączenie produkcji HBO, DC Universe i The CW w ramach jednej platformy VOD - HBO Max) produkcje o superbohaterach DC mają coraz większą szansę pojawić się w ofercie HBO GO.

Pierwsze dwa epizody produkcji zadebiutują już w następnym tygodniu. Kolejne mają się ukazywać w serwisie co wtorek. Tytułową rolę w serialu zagrała Ruby Rose znana wcześniej z występów w „Orange Is the New Black”. Oprócz niej w obsadzie pojawili się Rachel Skartsen, Meagan Tandy, Nicole Kang, Camrus Johnson, Elizabeth Anwels i Dougray Scott. Na zachodzie wyemitowano do tej pory tylko pilot 1. sezonu, więc polska premiera nie będzie wielce oddalona od zagranicznej.

REKLAMA

Pierwsze dwa odcinki „Batwoman” trafią na HBO GO 15 października po godzinie 9:00.

batwoman hbo go class="wp-image-331940"
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA