REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Beata Kozidrak próbuje swoich sił w hip hopie. Artystka wykonała cover kultowego „Bez ciśnień” Zipera

Beata Kozidrak to jedna z największych polskich gwiazd muzyki rozrywkowej. Popularna diwa wzięła właśnie udział w projekcie Albo inaczej, w ramach którego polscy muzycy wykonują hip-hopowe kawałki w zupełnie nowych aranżacjach. Wokalistka spróbowała swoich sił w stworzeniu wzorowanej na latach 80. wersji piosenki Bez ciśnień grupy Zipera.

17.08.2020
16:29
beata kozidrak bez ciśnień
REKLAMA
REKLAMA

Pierwsza kompilacja utworów wydanych przez wytwórnię Alkopoligamia ukazała się w 2015 roku, a na płycie pojawili się wówczas popularni przedstawiciele muzyki jazzowej i rozrywkowej w m.in. Zbigniew Wodecki, Ewa Bem, Krystyna Prońko czy Wojciech Gąssowski. Wykonali oni własne wersje kultowych raperskich piosenek od takich artystów jak Pezet i Noon, Łona, Tede, Eldo i Kaliber 44. Projekt spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem, a w kontekście trwającej pandemii koronawirusa doczekaliśmy się jego nowej odsłony.

Alkopoligamia wraz z Lech Music zorganizowała bowiem inicjatywę Festiwale Inaczej. Zawiedzeni brakiem tegorocznych festiwali fani muzyki w ramach swego rodzaju rekompensaty dostaną od obu firm limitowany, kolekcjonerski vinyl. Znajdzie się na nim pięć utworów kontynuujących tradycję Albo inaczej. Właśnie zaprezentowano teledysk do jednego z nich w wykonaniu jednej z najważniejszych polskich gwiazd popu.

Beata Kozidrak wykonała piosenkę Bez ciśnień grupy Zipera.

Oryginalna piosenka powstała na 2. płytę Zipery i trafiła do fanów wraz z kultowym teledyskiem 6 grudnia 2003 roku. Czy Beacie Kozidrak udało się odtworzyć luźną atmosferę Bez ciśnień? Sądząc po pierwszych komentarzach pod opublikowanym dzisiaj wideoklipem, wydaje się, że fani hip-hopowej grupy są jak najbardziej zadowoleni z jej aranżacji. W opisie piosenki na portalu YouTube napisano zresztą, że popularna wokalistka i rap mają ze sobą niemało wspólnego:

Co łączy Beatę Kozidrak z polskim rapem? Platynowe płyty, styl i splendor? Być może, ale od dziś to także kultowy tekst „Bez ciśnień”. Beata Kozidrak i Zipera to ostatni artyści, którzy biorą udział w projekcie Lech Music i Albo Inaczej - Lech Music: Festiwale Inaczej. Sprawdźcie wykonanie Beaty wersji „Bez Ciśnień” Zipery, w nowej kompozycji Mariusza Obijalskiego. Klip do utworu nawiązuje do Polish Hip-Hop Festival!

REKLAMA

Oprócz Bez ciśnień w coverze Kozidrak na vinylu usłyszymy także Wiedziałem, że tak będzie autorstwa Kamp!, Studio, Scena, Łóżko w wykonaniu Natalii Przybysz, Bon Voyage od Łąki Łan oraz Miasto Słońca na stronie internetowej Alkopoligamiinagrane przez Kwiat Jabłonii. Premiera płyty, która została właśnie udostępniona w ramach preorderu , nastąpi już 27 sierpnia. Cena kompilacji wynosi 59 zł.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA