REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Beetlejuice 2 wyreżyseruje Tim Burton a Bruce Campbell powróci jako Ash w Army Of Darkness 2?

Brzmi jak sen? Może i brzmi, i o ile pierwsza wiadomość nie jest na 100% pewna, to co do Asha nikt nie ma najmniejszych wątpliwości – nasz bohater powróci. Dzisiaj jest chyba jeden z najpiękniejszych dni w 2013 roku. Fani Beetlejuice (Sok z Żuka) jak i Evil Dead (Martwe Zło) czekali na te informacje ponad 20 lat. Marzenia się spełniają…

21.10.2013
21:13
Beetlejuice 2 wyreżyseruje Tim Burton a Bruce Campbell powróci jako Ash w Army Of Darkness 2?
REKLAMA

Ale może po kolei, bo w tym momencie moje ręce drżą z przejęcia. Dla tych, którzy urodzili się niedawno i Burtona znają z filmu animowanego Frankenweenie a Evil Dead kojarzy się wyłącznie z „obrzydliwym” horrorem z tego roku podpowiem, że Beetlejuice (1988) to absolutnie jeden z najlepszych (o ile nie najlepszy) film Tima Burtona w jego karierze, a Evil Dead III: Army Of Darkness (1992) to hit, klasyk, kultowe dzieło Sama Raimiego. Dodam tylko jeszcze, że obydwa filmy są horrorami/komediami i obydwa czekają na swoje kontynuacje.

REKLAMA

Beetlejuice

Prawdę mówiąc, pogłoski o tym, że Tim Burton miałby wyreżyserować sequel Beetlejuice są w obiegu już od dość dawna - przynajmniej od roku – tak samo zresztą jak informacje, że Winona Ryder oraz Geena Davis miałyby powrócić u boku zwariowanego egzorcysty ludzi, w którego powtórnie miałby się wcielić Michael Keaton. Nic jednak nie było pewne oprócz tego, że za nowym Beetlejuice będzie stać Seth Grahame-Smith (współpracownik Burtona przy Dark Shadows i Abraham Lincoln: Vampire Hunter) i David Katzenberg (producent remaku Gremlinów i remaku It) oraz fakt, że sequel nie będzie mieć nic wspólnego z oryginalnym konceptem z 1990 roku – który zakładał wysłanie Beetlejuice’a na Hawaje.

A teraz łyżka dziegciu w beczce miodu – film jeszcze nie dostał zielonego światła i nie wiadomo jeszcze nic konkretnego o samej produkcji (można jednak powiedzieć, że Warner Bros. przygotowuje się do tego skoro wybrał już swojego scenarzystę), jak wspomniałem wcześniej informacja o tym, że Tim Burton miałby wyreżyserować sequel Beetlejuice nie jest na 100% pewna, chociaż sam reżyser mówi „Yes” i potakuje głową. Poza tym taki hype nie byłby na darmo nakręcany, prawda? Jeżeli miałoby to się stać, to trochę i tak poczekamy, bo słynny reżyser najpierw musi skończyć Big Eyes (biograficzyny film o amerykańskim artyście - Walterze Keane).

Ja mentalnie już się przygotowuję na powrót Beetlejuice, Beetlejuice, Bee…

Army Of Darkness

Z Army Of Darkness sprawa jest dużo prostsza, to że Bruce Campbell zagra po raz kolejny Asha jest pewne (sam aktor potwierdził te doniesienia podczas Wizard World Nashville), a Sam Raimi już pracuje nad filmem – ta informacja wypłynęła od samego Fede Alvareza (reżysera remaku Evil Dead z 2013 roku) podczas tegorocznego Wonderconu.

REKLAMA

Oprócz sequelu Army Of Darkness szykuje się też Evil Dead 2 (oczywiście w reżyserii Alvareza) i siódmy film z uniwersum Evil Dead, którego akcja ma się dziać po wydarzeniach z Army Of Darkness 2 (oraz Evil Dead 2)i ma połączyć wydarzenia z oryginalnej serii i remaku. Czy świat może stać się jeszcze piękniejszy?

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA