REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Beksińscy nie przestają fascynować. Już dziś na TVP2 obejrzycie dokument o tej niezwykłej rodzinie

Jeśli jeszcze nie macie planów na dzisiejszy wieczór, to warto spojrzeć przychylniejszym okiem na ofertę TVP2. Tam pojawi się niezwykły dokument „Beksińscy. Album wideofoniczny”.

05.03.2019
19:01
beksińscy. album wideofoniczny
REKLAMA
REKLAMA

Chociaż dokument w reżyserii Marcina Borchardta miał swoją premierę około półtora roku temu, to właśnie dziś będziecie mogli zobaczyć jego telewizyjny debiut. Równo o 23 film pojawi się na antenie TVP2. Obraz opowie o niezwykle skomplikowanych relacjach w rodzinie Beksińskich.

Film oparto o wcześniej niepublikowane materiały z prywatnego archiwum rodziny.

Dokument „Beksińscy. Album wideofoniczny” to historia jednego z wybitniejszych współczesnych polskich malarzy, Zdzisława Beksińskiego oraz jego rodziny, Zofii i Tomasza. Sednem produkcji jest relacja ojca i syna, dwóch artystycznych dusz, które szukały w sztuce czegoś innego. Film prowadzi widzów przez blisko pięćdziesiąt lat z życia familii, rekonstruując wzajemne stosunki członków rodziny, ich charaktery i podejście do życia i świata. Prowadzi nas także do najmroczniejszych momentów z życia rodziny, a więc do prób samobójczych syna, Tomasza, oraz tragicznej śmierci ojca, Zdzisława. Co ciekawe, produkcja złożona jest wyłącznie z materiałów archiwalnych, których twórcą był głównie Zdzisław Beksiński. Jednak w dokumencie odnajdziemy także materiały, które wcześniej nie miały okazji zobaczyć światła dziennego.

Scenariusz filmu „Beksińscy. Album wideofoniczny” jest oparty o biografię rodziny pióra Magdaleny Grzebałkowskiej pod tytułem „Beksińscy. Portret podwójny”. Odpowiada za niego reżyser dokumentu, Marcin Borchardt.

Dokumentalna „Ostatnia rodzina”.

REKLAMA

Produkcja pokazuje również tytaniczną pracę, jakiej dokonali twórcy głośnej „Ostatniej rodziny”. Film z 2016 roku opowiadał fabularyzowaną historię Zdzisława, Zofii i Tomasza Beksińskich. Jeśli więc wtedy zafascynował was świat tej wyjątkowej familii polskich artystów, to z pewnością ten dokument przypadnie wam do gustu.

„Beksińscy. Album wideofoniczny” zadebiutuje na ekranach telewizorów już dzisiaj, 5 marca, o 23:00 na antenie TVP2.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA