REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Belfer powróci jesienią. Znamy datę premiery 2. sezonu hitu od Canal+

Canal+ przestał trzymać nas w niepewności. Wiemy już, kiedy wyemitowana zostanie 2. seria serialu Belfer.

24.08.2017
15:15
Belfer 2 sezon
REKLAMA
REKLAMA

Belfer to polski serial kryminylany wyprodukowany przez Canal+ na bazie autorskiego scenariusza. Pierwszy sezon okazał się sporym sukcesem. Maciej Stuhr przekonująco wypadł w roli nauczyciela, który po latach powraca do rodzinnego miasta, by rozwiązać tajemnicę morderstwa miejscowej dziewczyny.

Nowy sezon serialu Belfer zadebiutuje na antenie Canal+ już 22 października 2017 roku o 21:30.

Biorąc pod uwagę dobre noty i pochlebne recenzje, które zebrała pierwsza seria, powstanie 2. sezonu serialu Canal+ było niemal pewne. Belfer w dodatku całkiem zgrabnie zmienia swoją formułę i przenosi akcję do większego miasta.

Twórcy zostawili sobie w scenariuszu furtkę. Poprzednia seria zakończyła się cliffhangerem. Zagadka morderstwa Asi Walewskiej została co prawda rozwiązana, ale Pawłowi Zawadzkiemu nie dane było powrócić na stałe do Warszawy, aczkolwiek to miasto pojawi się w serialu.

Belfer 2 sezon class="wp-image-92754"

Policja dostrzegła talent Zawadzkiego i postanawia go wykorzystać, by zbadał tajemnicze wydarzenia w jednej z wrocławskich szkół, której uczniowie zaginęli.

Tytułowy Belfer w 2. sezonie będzie musiał prowadzić dochodzenie w pewnej wrocławskiej szkole.

Maciejowi Stuhrowi, ze względu na zmianę miejsca akcji, będą partnerować na ekranie nowi aktorzy - zarówno ci dorośli, jak i przedstawiciele młodego pokolenia grający uczniów nowej klasy Zawadzkiego.

W obsadzie 2. sezonu Belfra znaleźli się Michaliny Łabacz, Zofia Wichłacz, Elizy Rycembel, Bartosz Sak, Damian Kret, Adrian Zaremba, Jakub Gąsowski, Stanisław Linowski, Maja Szopa, Paulina Walendziak, Monika Roszko i Aleksander Sosiński.

Belfer 2 sezon class="wp-image-92761"

Za reżyserię 2. sezonu Belfra odpowiadają dwie nowe osoby, a serial ma 4 scenarzystów.

REKLAMA

Na stołkach reżyserskich zasiedli w tym roku Krzysztof Łukaszewicz (pracujący wcześniej przy takich produkcjach jak Karbala i Lincz) oraz Maciej Bochniak (znany z Disco Polo).

Scenariusz nie jest licencjonowany, jak to często bywa w przypadku polskich produkcji. Odpowiadają za niego Monika Powalisz, Jakub Żulczyk, Bartosz Ignaciuk i Wojciech Bockenheim.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA