REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Belfer intryguje. Nowy zwiastun 2. sezonu

Pojawił się nowy zwiastun 2. sezonu serialu Belfer. Paweł Zawadzki zacznie rozgryzać nową kryminalną zagadkę już w październiku.

01.09.2017
15:53
Belfer 2 sezon
REKLAMA
REKLAMA

Canal+ zdradziło niedawno, kiedy dokładnie powróci Belfer. Teraz pojawił się kolejny oficjalny zwiastun. Rzuca nieco więcej światła na fabułę nadchodzącej kontynuacji serialu kryminalnego od Canal+. Pierwszy epizod 2. serii Belfra zostanie wyemitowany na już 22 października o 21:30.

Belfer 2 sezon class="wp-image-92761"

Belfer 2: "Nowe miasto, nowa klasa i nowi uczniowie."

Pawłowi Zawadzkiemu udało rozwiązać się zagadkę śmierci Asi Zalewskiej i zemścić się na osobach, które doprowadziły do jej śmierci. Przy okazji wywlókł na światło dzienne mnóstwo sekretów, które skrywali mieszkańcy jego rodzinnej miejscowości.

Pierwsza seria hitu Canal+ zakończyła się jednak cliffhangerem, a Zawadzki podczas poszukiwania sprawiedliwości przekroczył kilka granic. Nie został pociągnięty do odpowiedzialności, ale policja odkryła jego sekret.

Zamiast posadzić go w celi, przedstawiciel stróżów prawa postanowił wykorzystać Belfra do zbadania tajemniczych wydarzeń w innej szkole. Uznał, że taka wtyczka pozwoli mu wyjaśnić jedną z trapiących go spraw.

W 2. sezonie Belfer udaje się do Wrocławia.

Akcja serialu Canal+ przenosi się z małej miejscowości do dużego miasta. To mocno zmieni formułę serialu. Małomiasteczkowych uczniów zastępują bowiem pewne siebie dzieciaki, które chodzą do jednej z najbardziej prestiżowych szkół w mieście.

Zawadzki na polecenie policji podejmuje pracę w tejże szkole. Jego zadaniem jest dowiedzenie się, dlaczego i gdzie tajemniczo zniknęli uczniowie. Oczywiście, jak na serial kryminalny przystało ich zniknięcie, to dopiero początek niespodzianek.

Canal+ przygotowało serial na bazie autorskiego scenariusza.

Pierwszy sezon został ciepło przyjęty przez widzów i miał wysoką oglądalność. Nic dziwnego, że Canal+ zdecydowało się na kontynuację. Maciej Stuhr bardzo dobrze wypadł jako nieco zadziorny i pewny siebie nauczyciel.

Belfer 2 sezon class="wp-image-92764"

Ze względu na zmiany w formule serialu pojawią się zupełnie nowi bohaterowie. Grają ich zarówno dorośli aktorzy o znanych w polskiej telewizji nazwiskach, jak i nowe twarze, które wcielają się w uczniów Zawadzkiego.

W obsadzie 2. sezonu Belfra znaleźli się Michaliny Łabacz, Zofia Wichłacz, Elizy Rycembel, Bartosz Sak, Damian Kret, Adrian Zaremba, Jakub Gąsowski, Stanisław Linowski, Maja Szopa, Paulina Walendziak, Monika Roszko i Aleksander Sosiński.

Belfra w 2. sezonie reżyserują dwie nowe osoby, a za scenariusz odpowiada czwórka ludzi.

REKLAMA

Na stołkach reżyserskich zasiedli w tym roku Krzysztof Łukaszewicz (pracujący wcześniej przy takich produkcjach jak Karbala i Lincz) oraz Maciej Bochniak (znany z Disco Polo).

Scenariusz nie jest licencjonowany, jak to często bywa w przypadku polskich produkcji. Odpowiadają za niego Monika Powalisz, Jakub Żulczyk, Bartosz Ignaciuk i Wojciech Bockenheim.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA