REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Benedict Cumberbatch poprze Brexit. Aktor wcieli się w rolę szefa kampanii Vote Leave

Wygląda na to, że temat Brexitu doczeka się pierwszego poważnego filmu fabularnego. Brytyjska stacja Channel 4 zapowiedziała powstanie dramatu opowiadającego o głosowaniu na temat opuszczenia przez Zjednoczone Królestwo struktur Unii Europejskiej. Jedną z głównych ról zagra Benedict Cumberbatch.

16.05.2018
21:29
Benedict Cumberbatch Brexit
REKLAMA
REKLAMA

Od czasu, gdy blisko dwa lata temu Brytyjczycy w referendum opowiedzieli się za wyjściem z Unii Europejskiej, powstały niezliczone programy na temat ich decyzji. Przytłaczającą większość stanowiły jednak telewizyjne talk showy i produkcje dokumentalne.

Rozmaici eksperci dzielili się swoimi przypuszczeniami odnośnie konsekwencji Brexitu zarówno dla mieszkańców Wielkiej Brytanii, jak i pozostałych członków UE. Nie było jednak dobrego filmu fabularnego opartego na wydarzeniach z 2016 roku. W przyszłym roku ma się to zmienić.

Brytyjska stacja Channel 4 zapowiedziała powstanie dramatu o roboczym tytule Brexit.

Kierownictwo Channel 4 zdradziło, że film skupi się przede wszystkim na sposobach przekonywania Brytyjczyków do opowiedzenia się za opuszczeniem struktur Unii Europejskiej. Poruszona zostanie także kwestia prowadzenia dzisiejszych kampanii wyborczych i ich sterowania.

Benedict Cumberbatch Brexit class="wp-image-164040"

Główną rolę w filmie zagra Benedict Cumberbatch.

Aktor wcieli się w Dominica Cummingsa, jednego z głównych doradców Michaela Gove’a, byłego brytyjskiego ministra sprawiedliwości. W październiku 2015 r. Cummings został dyrektorem kampanii Vote Leave, która miała znaczący wpływ na ostateczną decyzję Brytyjczyków. Co ciekawe, w czasie działań swojego ekranowego bohatera Cumberbatch podpisał list traktujący o szkodliwym wpływie Brexitu dla przemysłu artystycznego.

REKLAMA

Reżyserem obrazu będzie Toby Haynes, który wcześniej pracował nad serialami Czarne lustro, Sherlock czy Doktor Who. Prace nad scenariuszem powierzono Jamesowi Grahamowi. Natomiast w ekipie producenckiej znaleźli się m.in. Tessa Ross (Slumdog. Milioner z ulicy, Zniewolony. 12 Years a Slave) i Juliette Howell (London Spy).

Sam film ma potrwać dwie godziny. Jego premierę zapowiedziano na marzec 2019 r., czyli wtedy, kiedy Wielka Brytania formalnie ma opuścić szeregi UE. Na razie nie wiadomo, gdzie produkcję będą mogli zobaczyć Polacy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA