REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Od Sherlocka do schizofrenicznego alkoholika. Trailer serialu Patrick Melrose z Benedictem Cumberbatchem

Brytyjski aktor znany z ról Sherlocka Holmesa i Doktora Strange'a ponownie zagości na naszych ekranach. Tym razem wcieli się w postać uzależnionego narcyza w miniserialu od Showtime. 

04.01.2018
19:52
Benedict Cumberbatch w roli nałogowca. Zwiastun serialu Patrick Melrose
REKLAMA
REKLAMA

Patrick Melrose będzie ekranizacją błyskotliwej i pełnej satyry prozy.

Stacje telewizyjne Sky Atlantic i Showtime postanowiły połączyć swoje siły i wyprodukować pięcioodcinkowy serial przedstawiający losy Patricka Melrose’a. Miniserial będzie opierał się o cykl książek Edwarda St Aubyna poświęconych zawiłemu życiu głównego bohatera.

Benedict Cumerbatch wcieli się w rolę arystokratycznego playboya, Patricka Melrose’a. Serial przybliży nam niełatwe życie głównego bohatera począwszy od jego traumatycznego dzieciństwa, przez lata życia w nałogu, kończąc na próbie ustabilizowania się. Mężczyznę poznajemy w przełomowym momencie życia, kiedy to stara się przezwyciężyć demony przeszłości i wyleczyć rany zadane przez rodziców.

 class="wp-image-121975"

Serial telewizji Showtime będzie mieszał ze sobą pełną dramaturgii historię ze sporą dawką tragikomicznego humoru. Miniserial Patrick Melrose skupi się przede wszystkim na problemie silnego uzależnienia bohatera, który przez lata nie mógł oprzeć się alkoholowi oraz heroinie. Zgłębi również relacje postaci ze specyficznymi rodzicami, którzy przyczynili się do jego depresyjnego i egocentrycznego sposobu bycia. To także wgląd w jego intymne więzi z żoną i ich potyczki małżeńskie. Produkcja zabierze widza w najskrytsze zakamarki psychiki Melrose’a, pokazując zarówno wydarzenia z przeszłości, jak i obecną sytuację bohatera.

Każdy odcinek będzie poświęcony innej książce Edwarda St Aubyna.

Podzielona na pięć epizodów seria będzie rozgrywać się w południowej Francji lat 60., Nowym Jorku w 1980 roku oraz we wczesnych latach 2000 w Wielkiej Brytanii.

 class="wp-image-121978"

Showtime szykuje kolejną dopracowaną produkcję.

Patrząc na zajawkę możemy być pewni, że serial Patrick Melrose zagwarantuje widzom aktorstwo na najwyższym poziome. Znając możliwości Cumberbatcha, produkcja może spotkać się tym samym z przychylnym odbiorem przez krytyków i widzów.

REKLAMA

Obok Cumberbatha w obsadzie zobaczymy również Hugo Weavinga wcielającego się w ojca bohatera, Jennifer Jason Leigh w roli matki oraz Annę Madeley, która zagra żonę Melrose’a.

Za reżyserię serialu odpowiedzialny jest Edward Berger. Patrick Melrose ukaże się w 2018 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA