REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

ITV zamawia serial na podstawie Beowulfa

Beowulf, epicki poemat heroiczny, znany już od VIII wieku, doczekał się już kilku, mniej lub bardziej udanych, ekranizacji i adaptacji. Prawdopodobnie już wkrótce, za sprawą ITV, powstanie także serial na jego motywach. 

15.12.2014
15:14
ITV zamawia serial na podstawie Beowulfa
REKLAMA

Serial, który według wstępnych ustaleń nosić będzie tytuł - uwaga, niespodzianka! - "Beowulf", składać ma się z trzynastu odcinków, do których scenariusz napisze James Dormer ("Sinbad", "Muszkieterowie", "Kontra"). Podobnie jak między innymi w ekranizacji z 2007 roku w reżyserii Roberta Zemeckisa, akcja serialu rozpocznie się w momencie gdy tytułowy bohater, Beowulf przybywa na zamek króla Hrodgara, a wielką ucztę wyprawioną z tej okazji przerywa niespodziewane pojawienia się potwora Grendela.

REKLAMA
Beowulf_
REKLAMA

Dormer oświadczył, że serial ma być opowieścią o naturze dobra i zła, bohaterstwa i podłości, w której nie zabraknie efektownych bitew, pojedynków, pościgów oraz imponujących biesiad.

"Beowulf" nie będzie jedyną nową przyszłoroczną produkcją od ITV. Stacja już wcześniej zamówiła dwa inne seriale - "The Frankenstein Chronicles" z Seanem Beanem w roli głównej, oraz osadzony w latach 30. minionego wieku "Jekyll & Hyde". Oryginalne, bardzo ciekawe pomysły - oby okazały się tak dobre, jak się zapowiadają.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA