REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Bestsellerowi autorzy już od 9,99 zł na Legimi

Elektroniczne wersje książek są zazwyczaj nieco tańsze od ich papierowych odpowiedników. Różnica bywa jedna nieznaczna, szczególnie w wypadku tytułów znanych autorów. W poszukiwaniu tanich bestsellerów zajrzeliśmy do e-księgarni Legimi.

23.02.2013
8:29
Bestsellerowi autorzy już od 9,99 zł na Legimi
REKLAMA

Oczywiście również w Legimi niektóre okazje są ciekawsze od innych, a pewne publikacje można znaleźć taniej gdzie indziej. W zasobach e-księgarni, z kategorii „bestsellerowi autorzy” łatwo jednak natrafić na wydania świetnych książek za niewielkie pieniądze.

REKLAMA

Jedną z ciekawostek jest „My” Teresy Torańskiej, najwybitniejszej polskiej dziennikarki. Na czytelnika czeka siedem trudnych i szczerych do bólu wywiadów autorki, m.in. z Leszkiem Balcerowiczem, Jarosławem Kaczyńskim czy Jackiem Merklem. Pasja, knowania polityczne, koalicyjne zdrady, zakulisowe negocjacje i wiele osobistych szczegółów. „My” to okazja, aby zajrzeć poza fasadę polityki do jej źródła, jakim są ludzie uprawiający ten zawód. Warto dodać, że „My” to pierwsza polska książka wydana za pomocą programu iBooks Author firmy Apple, narzędzia do tworzenia multimedialnych książek i podręczników. Cena publikacji w iBoostore wynosi w krajach Unii Europejskiej 3,99 euro (z VAT), a w krajach dolarowych – 4,99 dol. Książkę wydała firma iSource SA, polski dystrybutor firmy Apple. Cena wydania miała być wyjątkowo atrakcyjna i na pewno jest jednak w Legimi „My” Torańskiej można nabyć jeszcze taniej, za niecałe dziesięć złotych.

Inną świetną okazją cenową jest „Czas Honoru”. Książka autorstwa Jarosława Sokoła - scenarzysty popularnego serialu pod tym samym tytułem. Film emitowany od 2008 r. na antenie TVP zyskał ogromną popularność wśród widzów, obecnie wyświetlana jest jego IV seria. Akcja powieści rozgrywa się wiosną 1941 roku. Grupa przeszkolonych w Wielkiej Brytanii polskich żołnierzy Związku Walki Zbrojnej Armii Krajowej została zrzucona na teren okupowanej Polski. Nazywano ich Cichociemnymi. To właśnie o ich losach jest „Czas Honoru”, powieść może zbyt jednostronnie gloryfikująca polskich obrońców, ale jednocześnie historia bardzo emocjonalna, wzruszająca i trafiająca do serc czytelników. Cena książki na Legimi wynosi 19,95 zł. To naprawdę tanio, jeśli np. porównamy ile przyszłoby nam zapłacić np. na publio.pl (35,92 zł) nexto.pl (37,90 zł), czy w merlin.pl (39,90 zł). Oczywiście wszystkie ceny dotyczą wydań elektronicznych.

REKLAMA

Świetny okazji na Legimi (legimi.pl) jest oczywiście więcej, w szale bestsellerowych okazji warto jednak każdorazowo porównywać ceny z konkurencją. Choćby serię powieści kryminalnych Mari Jungstedt, szwedzkiej dziennikarki, która popularność zyskała dzięki siedmiotomowej serii kryminałów z inspektorem Andersem Knutasem w roli głównej*. Na Legimi każdy z siedmiu tomów powieści jest do nabycia w dobrej cenie 19,90 zł. To niedużo, jeśli się porówna znacznie droższe wydania papierowe, ale już e-książki można nabyć nieznacznie taniej choćby na publio.pl, gdzie seria jest aktualnie do nabycia za 17,91 zł. Mówiąc krótko, warto łowić bestsellerowe okazje ale trzeba zachować ostrożność, żeby niepotrzebnie nie przepłacić.

* Pomysł spodobał się czytelnikom nie tylko ze względu na kryminalne łamigłówki, które Jungstedt konstruuje bardzo sprawnie, ale również z powodu sielskich plenerów Gotlandii, gdzie pisarka umiejscowiła akcję kryminałów. Wydawane są nawet specjalne przewodniki, do nabycia na całej wyspie, z pomocą których można zwiedzać Gotlandię śladami bohaterów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA