REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Dzieje się

Nowy serwis wideo startuje w Polsce. Skupi się na sporcie

Czy Netflix będzie miał konkurencję, jeśli chodzi o filmy dokumentalne? Niewykluczone. W Polsce bowiem pojawiła się zupełnie nowa platforma wideo Betclic Studios, na której dostępne są dokumenty, skupiające się głównie na sportowcach z wielu dziedzin. Czym nowy serwis różni się od tych dostępnych na rynku? A tym, że każdy twórca może mieć wpływ na to, co znajdzie się w jego ofercie.

15.03.2023
12:22
nowy serwis wideo betclic studios
REKLAMA

Firma zdecydowała się postawić na produkcje związane głównie ze sportem. Na platformie dostępne są filmy dokumentalne, obrazujące dokonania sportowców z różnych krajów. Na ten moment znajdują się tam produkcje portretujące m.in. siatkarza Mateusza Nowaka, koszykarza Neemiasa Queta, triatlonistki Vanessy Fernandes czy nurka Freda Buyle. Niebawem pojawią się także filmy o Rafale Lipińskim, mistrzu świata we wsadach i Soni Truszkowskiej, jednej z najbardziej rozpoznawalnych DJ-ek. Jakie jeszcze filmy pojawią się na platformie? To zależy od wszystkich twórców, nie tylko tych profesjonalnych. Betclic bowiem wraz ze startem nowej platformy, stworzył program grantowy dla młodych twórców, którzy chcą zaistnieć w filmowym świecie.

REKLAMA

Czytaj także:

Betclic: nowa platforma startuje z programem dla młodych twórców

Betclic przygotował fundusz w kwocie miliona złotych dla wszystkich twórców, nie tylko tych profesjonalnych, którzy mają pomysł i koncepcję, ale brakuje im środków na jego realizację.

Program grantowy to szansa nie tylko dla utalentowanych reżyserów, ale także dla internetowych twórców wideo z ciekawymi pomysłami do wdrożenia. Ważna jest dla nas dobra koncepcja oraz determinacja, by, podobnie jak bohaterzy Betclic Studios, wybrać swój kurs i dążyć do celu

- mówi Bartłomiej Płoskonka, Country Manager Polska w Betclic.

Na ten moment na platformie dostępny jest polski film autorstwa Dawida Napierały o Marku "Looneyu" Rybowskim, jednym z najpopularniejszych artystów graffiti w Polsce i inspiracji młodego pokolenia, który opowiada, jak przebiegała droga Looneya od ulicy do największych galerii sztuki w Polsce i za granicą.

REKLAMA
Betclic - zwiastun filmu o Marku "Looneyu" Rybowskim

Film "Looney" obejrzysz na platformie Betclic.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA