REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Wielkie, brzydkie i czerwone. Big Red Boots to dziwny i uroczy trend na TikToku

Jeszcze nie zdążyły wejść do sprzedaży, a już narobiły niezłego zamieszania. Big Red Boots, czyli czerwone buty o dość osobliwym wyglądzie w krótkim czasie stały się viralem w mediach społecznościowych: na TikńToku oraz Instagramie. Projekt marki MSCHF wzbudza dużo emocji, ale też sprawia, że na ich widok można się szeroko uśmiechnąć.

09.02.2023
17:14
Buty Big Red Boot
REKLAMA

Zimowa pogoda sprzyja noszeniu dłuższych, cięższych butów, jednak Big Red Boots ciężko zakwalifikować do zimowego obuwia, aczkolwiek niejeden z nas znużony już zimą, może uśmiechnąć się na ich widok. Czerwone buty przypominające rękawice boskerskie to projekt artystycznej marki MSCHF. Choć jeszcze nie weszły do sprzedaży, zdążyły narobić wiele zamieszania, zwłaszcza wśród modnych influencerów, którzy ochoczo prezentują buty w mediach społecznościowych.

REKLAMA

Big Red Boots podbijają media społecznościowe. Internauci porównują je do stylu klauna.

Big Red Boots z dnia na dzień zyskują coraz większą sławę na Instagramie oraz TikToku. Big Red Boots doczekało się też wielu porównań do butów, które nosił klaun Ronald McDonald oraz małpka w bajce "Dora the Explorer". Internauci porównują też wielkie, przeskalowane buty do stylu tytułowego bohatera mangi "Astro Boy".

Jak wyjaśniają przedstawiciele marki MSCHF, Buty są wykonane z gumy i sięgają połowy łydki oraz mają podeszwy z pianki EVA, które zapewniają dobrą amortyzację.

Twórcy Big Red Boots poniekąd przyznają rację fanom, myślących o butach w kategorii kreskówkowych.

Big Red Boots to urzeczywistnienie szczególnego rodzaju kreskówkowej abstrakcji buta. W świecie kreskówek przedstawienie działa ze zredukowaną informacją, aby natychmiast zasugerować obiekt, a raczej go dosłownie przedstawić. Wielki czerwony but działa na podobnej zasadzie, gdzie jest to absurdalna, uproszczona forma, która przekazuje ideę 'BUTA' bez myślenia o szczegółach realizmu - mówił w rozmowie z Highsnobiety, współzałożyciel MSCHF, Daniel Greenberg.

@nicekicks

MSCHF’s newest shoe is straight out of a cartoon! 🤯🔴 #mschf #sneakers #mschfsneakers

♬ original sound - nicekicks.com
REKLAMA

Kreskówkowe buty mają kosztować 350 dolarów

Czerwone kreskówkowe buty jeszcze nie weszły co prawda do sprzedaży, lecz już teraz mówi się o ich wysokiej cenie. Big Red Boots mają kosztować 350 dolarów, lecz szacuje się, że w odsprzedaży ich wartość może osiągnąć nawet trzykrotność tego. Buty mają trafić do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA