REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Mężczyźni rodzący dzieci i ludzie sprzed miliardów lat. Wybrano biologiczną bzdurę 2021 roku

Biologiczna Bzdura Roku to naukowa antynagroda przyznawana najbardziej idiotycznej i błędnej wypowiedzi związanej z szeroko pojmowanym tematem biologii. Co roku nie brakuje kandydatów do zwycięstwa, a tym razem o statuetkę Alternatywnej Zięby rywalizowali m.in. Przemysław Czarnek, Jaś Kapela i Marcin Najman. Kto ostatecznie triumfował?

10.01.2022
20:35
biologiczna bzdura roku 2021 przemysław czarnek
REKLAMA

Nagroda Biologicznej Bzdury Roku z każdą edycją robi się coraz bardziej popularna, co w sumie nie powinno nikogo cieszyć. Wyniki z kolejnych lat pokazują bowiem na jak tragicznym poziomie znajduje się wiedza wielu osób publicznych. Na początku 2021 roku statuetkę Alternatywnej Zięby zgarnęła Kaja Godek tuż przed pewną posłanką Lewicy i Edytą Górniak. Tym razem kandydatów do wygranej w plebiscycie znów było mnóstwo, a wśród nich minister edukacji narodowej Przemysław Czarnek, dziennikarz Jaś Kapela i sportowiec Marcin Najman.

Pierwszy z nich stwierdził we wrześniu na antenie TVP Info, że ludzie żyli miliardy lat temu. Nawet gdyby powiedział o milionach, to ostro by przestrzelił, ale minister odpowiedzialny za edukację dzieci tysięcy Polaków poleciał jeszcze dalej. Wszystko oczywiście w celu obrażenia osób transseksualnych i podważenia ich prawa do samostanowienia o własnej płciowości. Bzdurne wypowiedzi Kapeli i Najmana też oczywiście były motywowane ideologicznie. Lewicowy dziennikarz tak bardzo chciał pokazać niewinność wilków, że przerobił ich na roślinożerców. Z kolei Marcin Najman zarzucił szczepionkom AstraZeneca i Johnson & Johnson, posiadanie w swoim składzie komórki zabitego dziecka.

REKLAMA

Biologiczna Bzdura Roku 2021 - zwyciężyła Anna-Maria Żukowska:

REKLAMA

Jak poinformował portal To tylko teoria, ostatecznie żaden z trzech powyższych kandydatów nie przekonał do siebie głosujących internautów tak bardzo jak posłanka Lewicy Anna-Maria Żukowska, która wymyśliła w rozmowie z TVP Info możliwość rodzenia dzieci przez biologicznych mężczyzn. Nie osoby transseksualne, które identyfikują się jako mężczyźni, ale wciąż mają kobiece narządy rozrodcze. Wydaje się, że o właśnie takie przypadki chodziło polityczce, ale trudno to jednoznacznie stwierdził, a słowo "biologiczny" nijak nie pasuje do opisanego powyżej przypadku. Tak czy inaczej 23,2 proc. głosujących wybrało właśnie ten cytat na Biologiczną Bzdurę Roku.

Kolejne miejsca zajęli Jan Duda, a także wspomnieni wcześniej Przemysław Czarnek i Marcin Najman. Ojciec Prezydenta promował publicznie teorię, że homoseksualizm jest czymś zaraźliwym, za co wskazało go 20,1 proc. internautów. Wypowiedź ministra Czarnka za najbardziej idiotyczną uznało 17 proc. głosujących, a Najmana 11,7 proc. Mniejszym zainteresowaniem cieszyły się wypowiedzi Violi Kołakowskiej dotyczącej szczepionek, Jasia Kapeli i roślinożernych wilków oraz posła Marka Suskiego.

*Zdjęcie główne pochodzi z serwisu YouTube.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA