REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Porażka Edyty Górniak. W konkursie Biologiczna Bzdura Roku wyprzedziły ją posłanka Lewicy i aktywistka pro-life

Popularny blog „To tylko teoria” ogłosił wyniki tegorocznego plebiscytu na Biologiczną Bzdurę Roku. Na podium znalazły się trzy kandydatki: aktywistka, polityczka i piosenkarka. Edyta Górniak zajęła dopiero trzecie miejsce.

12.01.2021
16:27
edyta gorniak biologiczna bzdura roku 2020 wyniki
REKLAMA
REKLAMA

Biologiczna Bzdura Roku to konkurs cyklicznie organizowany przez popularyzujący naukę blog „To tylko teoria”. W 2019 roku plebiscyt wygrała była premier Ewa Kopacz, która zabłysnęła słynną już wypowiedzią na temat dinozaurów mających żyć na Ziemi w tym samym czasie, co ludzie — za ten tekst polityczka otrzymała symbolicznie statuetkę Alternatywnej Zięby. Tuż za nią, na podium uplasowali się feministyczny fanpejdż „Dziewuchy Dziewuchom” za stwierdzenie, jakoby otyłość nie była przyczyną chorób oraz znany podróżnik Wojciech Cejrowski za wypowiedź o zabójczych szczepionkach (jakże na czasie!) zawierających truciznę.

A jak wyglądają wyniki edycji za rok 2020?

Miejsce trzecie: Edyta Górniak

edyta gorniak marek posobkiewicz pandemia szczepionki polsat class="wp-image-466372"

Podium zamyka Edyta Górniak, która raczyła była podzielić się z fanami alternatywną teorią na temat rzekomej szkodliwości maseczek:

Jedni lekarze powiedzą, że maseczki chronią przed wszystkim, a drudzy, co te maseczki faktycznie robią, co to znaczy wdychać z powrotem CO2, który wydychamy. Wdychamy tlen, wydychamy CO2 i powinniśmy wdychać z powrotem tlen, a nie ten sam CO2, czyli wdychać własne spaliny

— przekonywała diwa, która od wybuchu pandemii COVID-19 regularnie serwuje światu swoje kosmiczne przemyślenia rodem z internetowej telewizji Marcina Roli (w końcu to tam debiutowała jako ekspertka).

Miejsce drugie: Joanna Scheuring-Wielgus

Srebrny medal powędrował do posłanki Lewicy, Joanny Scheuring-Wielgus, która przy okazji tematu ustawy aborcyjnej, w rozmowie z Robertem Mazurkiem oświadczyła, że „dopiero kiedy płodowi zaczyna bić serce, można mówić o życiu".

Miejsce pierwsze: Kaja Godek

Jednak za największą Biologiczną Bzdurę Roku 2020 jury uznało wypowiedź aktywistki pro-life, Kai Godek. Działaczka antyaborcyjna zasłynęła wypowiedzią na antenie Polsat News, w której stwierdziła, że nie istnieje coś takiego, jak orientacja seksualna. Laureatka odniosła się do wygranej na Facebooku:

No i brawo! Jest wygrana! Oczywiście moje słowa nie są żadną bzdurą, tylko faktem. Ale i tak cieszy, że więcej osób zwróci uwagę na to, jak nachalnie promuje się oczywisty bzdet, jakim jest rzekoma "orientacja"

— napisała Godek.
Jak dodała, „nie ma żadnej cząstki biologicznej, która by za tę orientację odpowiadała". „Żadnego genu, chromosomu - nic!" — dodała aktywistka.

Biologia jest jasna: jesteś kobietą albo mężczyzną. A Twoje preferencje mogą być normalne (pociąg wobec płci przeciwnej) albo stanowić odstępstwo od normy (pociąg wszelki inny niż wobec płci przeciwnej)

— czytamy w jej wpisie.

*Zdjęcie główne: YouTube/mat.pras.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA