REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Piorun uderzył. Black Lightning właśnie pojawił się na Netfliksie

Już dziś abonenci serwisu VoD mogą zacząć swoją przygodę z nowym serialem o superbohaterze z uniwersum DC. Pierwszy odcinek Black Lightning jest już dostępny na Netfliksie.

23.01.2018
9:02
Black Lightning premiera Netflix
REKLAMA
REKLAMA

Tym razem nie będzie origin story, dorastania postaci i stopniowego poznawania swoich możliwości. Jefferson Pierce, czyli tytułowy Black Lightning, posiada zdolność kontrolowania energii elektrycznej. Przez lata wykorzystywał ją do walki ze złem, ale w końcu zdecydował się przejść na emeryturę i poświęcić swojej rodzinie. Nowy serial CW zaczyna się dziewięć lat po odwieszeniu stroju na kołek.

Teraz bohater jest dyrektorem szkoły i wiedzie zupełnie zwyczajne życie.

A przynajmniej do czasu, aż jego córki zostają porwane przez gang 100. Black Lightning wraca do walki z przestępcami, którzy panoszą się po mieście i nakłaniają młodzież do wstąpienia w swoje szeregi. Nie zabraknie jednak flashbacków, w których ukazane zostaną m.in. okoliczności porzucenia alter ego.

Serial jest piątą produkcją CW osadzoną w uniwersum komiksów DC. W przeciwieństwie do poprzednich nie jest jednak częścią tzw. Arrowverse, choć nad projektem pracuje prawie ta sama ekipa. Twórca serii, Salim Akil, nie wyklucza jednak ewentualnych przyszłych crossoverów z takimi bohaterami jak Flash czy Arrow.

Kogo zobaczymy w Black Lightning?

REKLAMA

Główną rolę powierzono Cressowi Williamsowi, znanemu z takich seriali jak Friday Night Lights czy Doktor Hart. W jego córki wcieliły się gwiazdka Disneya China Anne McClain oraz Nafessa Williams (Twin Peaks). Ponadto w obsadzie znaleźli się Damon Gupton (Whiplash, La La Land) jako wspierający Pierce’a policjant oraz raper Krondon, który występuje jako główny antagonista serialu. Ciekawostką są gościnne występy Niny Turner, senator z Ohio, która gra samą siebie.

Serial miał swoją premierę w amerykańskiej telewizji już w zeszłym tygodniu. Dziś do biblioteki Netfliksa trafił pierwszy odcinek produkcji. Nowe epizody będą pojawiać się w ofercie VoD co tydzień. Na platformie streamingowej można obejrzeć także inne serie DC od CW - Arrow, Flash, Supergirl i Legends of Tomorrow.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA