REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Tajemnicze „Black Mirror: Bandersnatch” ma już swoją kartę na Netfliksie. To odcinek specjalny?

Netflix powoli zaczyna odsłaniać karty dotyczące projektu „Black Mirror: Bandersnatch”. Czy to kolejny sezon słynnego serialu platformy, odcinek specjalny, a może pełnometrażowy film?

20.12.2018
11:52
Black Mirror: Bandersnatch ma już kartę na Netfliksie. Czym będzie produkcja?
REKLAMA
REKLAMA

Antologia, licząca obecnie cztery sezony, powróci w kolejnej odsłonie, prezentując nam przerażające wizje przyszłości i to wcale nie takiej odległej i wcale nie takie odrealnione. Prowadzone są prace nad 5. sezonem, ale nie wiemy, kiedy dokładnie pojawi się on w bibliotece serwisu. Pewnym jest, że ponownie u steru staną Charlie Brooker i Annabel Jones.

Już wcześniej, przypadkowo, a może wcale nie, wyciekła informacja o tym, że 28 grudnia tego roku Netflix zaprezentuje „Black Mirror: Bandersnatch”. Grafika zapowiadająca premierę pojawiła się na oficjalnym profilu serwisu, a następnie z niego zniknęła. Teraz na Netfliksie możemy już odnaleźć kartę poświęconą produkcji.

black mirror bandersnatch class="wp-image-235748"

Wciąż nie wiadomo, czym dokładnie będzie „Black Mirror: Bandersnatch”.

Kategorie, do których został przypisany projekt to Seriale i programy, Brytyjskie seriale i programy oraz Dramaty telewizyjne. Wydaje się zatem, że możemy mieć do czynienia z odcinkiem specjalnym. Twórcy produkcji przecież już raz stworzyli epizod świąteczny. Niektórzy jednak uważają, że będzie to film, tak jak napisano na portalu Forbes.com. Uargumentowano to tym, że projekt posiada osobna kartę, a nie został wrzucony do jednego worka z resztą odcinków „Black Mirror”.

Nie wiemy, kiedy „Bandersnatch” miałoby zostać opublikowane. Według informacji ze wspomnianej wcześniej grafiki powinna to być data 28 grudnia 2018 roku, ale ta nie jest widoczna na samym Netfliksie. „Bandersnatch” ma mieć długość 90 minut, zatem przewyższy o jedną minutę najdłuższy do tej pory odcinek serii, czyli „Hated in the Nation” kończący 3. sezon.

Akcja ma być osadzona w latach 80. ubiegłego wieku w Londynie i ma się rozgrywać w czasie świąt Bożego Narodzenia. Na potrzeby projektu stworzono repliki szyldów WH Smith, Wimpy czy Pizzy Hut.

Sama nazwa Bandersnatch stanowi odwołanie do „Po drugiej stronie lustra” oraz poematu „Wyprawa na żmirłacza: męka w ośmiu konwulsjach” (oba autorstwa Lewisa Carrolla). Jest to nazwa przedstawionego na kartach książek stworzenia o długich włosach i silnych szczękach. Postać pojawiła się m.in. w „Alicji w Krainie Czarów” Tima Burtona:

REKLAMA

Stronę „Black Mirror: Bandersnatch” znajdziecie na Netfliksie. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA