REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Muzyka

Posłuchaj ostatniego w historii wykonania Paranoid przez Black Sabbath

Black Sabbath finalnie i ostatecznie żegnają się muzykowaniem. Zespół, który stworzył heavy metal, idzie na zasłużoną emeryturę. Najpierw jednak zagrał pożegnalny koncert, a my możemy już dziś obejrzeć jego fragment.

18.10.2017
17:56
Black Sabbath The End of The End Paranoid
REKLAMA
REKLAMA

Pół stulecia temu powstał pierwszy heavymetalowy riff. Napisał go Tony Iommi, gitarzysta zespołu Black Sabbath. Tak narodził się zupełnie nowy rodzaj muzyki, który przetrwał zmiany w modzie i kolejne pokolenia. Gdyby nie zespół Iommiego i Osbourne’a, muzyka rozrywkowa – a zwłaszcza rockowa – brzmiałaby dziś prawdopodobnie zupełnie inaczej.

Wszystko, co dobre, musi się jednak kiedyś skończyć. Black Sabbath to już starsi panowie, którzy nie mają już siły grać koncertów i pracować w studiu. Nie odeszli jednak bez słowa: w swoim rodzinnym Birmingham zagrali ostatni, pożegnalny i widowiskowy koncert. Będzie on też dostępny do kupienia na płytach CD, DVD i Blu-ray. Zapewne pojawi się też w usługach muzycznych.

Zwiastunem Black Sabbath – The End of The End jest utwór Paranoid.

Koncert został nazwany po prostu The End of The End. Miał miejsce 4 lutego bieżącego roku, a jego zapis pojawi się w sprzedaży 17 listopada. Jak nietrudno się domyślić, zespół zaprezentował wszystkie swoje kultowe piosenki, w tym Iron Man, Paranoid czy War Pigs. Całość miała widowiskową oprawę, w tym efekty optyczne, świetlne i pirotechniczne.

Dodatkowo, wydawnictwo na DVD i Blu-ray będzie wzbogacone o wykonanie na żywo – choć w studiu – utworów rzadko granych na koncertach. Całość powinna być zakupem obowiązkowym dla każdego fana przesterowanej gitary. Oto, co usłyszymy:

 1. Black Sabbath
 2. Fairies Wear Boots
 3. Under The Sun / Every Day Comes And Goes
 4. After Forever
 5. Into The Void
 6. Snowblind
 7. Band Intros
 8. War Pigs
 9. Behind The Wall Of Sleep
 10. Bassically / N.I.B.
 11. Hand Of Doom
 12. Supernaut / Sabbath Bloody Sabbath / Megalomania
 13. Rat Salad / Drum Solo
 14. Iron Man
 15. Dirty Women
 16. Children Of The Grave
 17. Paranoid

Dodatkowo:

 1. The Wizard
 2. Wicked World
 3. Sweet Leaf
 4. Tomorrow's Dream
 5. Changes
REKLAMA

A teraz, na deser, obiecany fragment koncertu. Panie i panowie, Paranoid:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA