REKLAMA
  1. ROZRYWKA.BLOG
  2. Filmy

"The Woods" to tak naprawdę... sequel "Blair Witch Project". Jest zwiastun

Po 17 latach od premiery "Blair Witch Project", filmu, którego wpływ na gatunek horroru był niebagatelny, doczekamy się jego bezpośredniej kontynuacji.

07.24.2016
11:17
„The Woods” to tak naprawdę… sequel „Blair Witch Project”. Jest zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Gdy w maju tego roku upubliczniono zwiastun horroru "The Woods" wielu widzów dostrzegło w nim olbrzymie podobieństwo z "Blair Witch Project". Okazuje się, że nie było ono przypadkowe - podczas Comic-Conu ujawniono, że "The Woods" to fikcyjny tytuł sequela produkcji z 1999 roku, który w rzeczywistości nazywa się po prostu "Blair Witch". Film będzie bezpośrednią kontynuacją tego widowiska - jego fabuła opowiada o grupie przyjaciół, która wyrusza do owianego złą sławą lasu, gdzie 15 lat temu zaginęła siostra jednego z bohaterów - Heather Donahue, postać znana z oryginalnego "Blair Witch Project". Ekipa zamierza całą swoją wyprawę rejestrować na wideo.

REKLAMA

"Blair Witch Project" był filmem z genialną promocją - reklamowano go rzeczywisty materiał, odnaleziony w tajemniczych okolicznościach - dzięki czemu przy skromnym budżecie, nieprzekraczającym 100 tysięcy dolarów, zarobił ponad 248 milionów. Spopularyzował także konwencję found footage, która w ciągu 17 lat, jakie upłynęły od jego premiery, zdążyła się już... wyeksploatować. Decyzja o stworzeniu bezpośredniej kontynuacji, utrzymanej w tej samej stylistyce, wydaje się więc dość bezsensowna. Warto w tym miejscu przypomnieć, że w 2000 roku powstał zatytułowany "Księga Cieni" sequel tego widowiska, luźno nawiązujący do pierwszej części. Pomimo wysokiego budżetu i niezłych recenzji, został on zbojkotowany przez fanów i okazał się finansową klapą. Czy tym razem będzie podobnie? Przekonamy się niebawem - "Blair Witch" trafi do kin we wrześniu tego roku.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA