REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD /
  4. Dzieje się

Bracia Sekielscy na liście najbardziej wpływowych ludzi magazynu „Bloomberg”. Razem z Gretą Thunberg i Kevinem Feigem

Magazyn „Bloomberg Businessweek” po raz trzeci opublikował listę 50 najbardziej wpływowych ludzi świata, których działania zdefiniowały to, jak wyglądał rok 2019. Wśród nich znaleźli się bracia Sekielscy.

04.12.2019
19:38
Bloomberg 50 - kadr ze strony zestawienia
REKLAMA
REKLAMA

Lista stworzona przez dziennikarzy i korespondentów pisma z całego świata podzielona została na pięć działów: ludzi polityki, kultury, biznesu, świata finansów i technologii.

Tym ludziom należy się uznanie i aplauz - napisali we wstępie swojej listy autorzy zestawienia.

Wśród docenionych znaleźli się Tomasz i Marek Sekielscy.

Bracia zostali uhonorowani miejscem na liście za swój film dokumentalny „Tylko nie mów nikomu”, opowiadający o problemie pedofilii w polskim kościele. Autorzy magazyn Bloomberg zwrócili uwagę, że w krótkim czasie film obejrzano ponad 23 mln razy w serwisie YouTube, był on szeroko komentowany przez środowiska kościelne nie tylko w Polsce i doprowadził do realnych zmian, związanych z palącym problemem instytucji kościoła.

Episkopat wydał oficjalne oświadczenie z przeprosinami, które było odczytane podczas mszy na terenie całego kraju, a niektóre z rzeźb przedstawiających księży oskarżonych o wykorzystywanie dzieci zostały zasłonięte bądź zdemontowane - czytamy w uzasadnieniu.

Tylko nie mów nikomu - kadr promocyjny

Wśród wyróżnionych znalazła się także Greta Thunberg, młoda szwedzka aktywistka, której przemówienie podczas spotkania klimatycznego w siedzibie ONZ obiło się szerokim echem na całym świecie. Bloomberg podkreślił też, że Thurnberg przewodziła także tegorocznemu protestowi, dotyczącemu ochrony środowiska, w którym wzięło udział łącznie ponad 7,6 mln osób z 185 krajów.

Wyróżniony został także producent Kevin Feige, szef Marvel Studios, któremu zawdzięczamy tak wielki sukces Marvel Cinematic Universe.

Bloomberg zwraca uwagę, że od momentu, w którym Feige rozpoczął pracę w Marvelu, los wydawcy oraz studia filmowego uległ diametralnej zmianie. Autorzy podkreślają, że filmy MCU zarobiły w ostatnich dziesięciu latach ponad 23 miliardy dolarów, a firma szykuje się na kolejną inwazję rynku, wprowadzając coraz więcej zróżnicowanych bohaterów.

Fleabag - kadr z serialu

Twórcy zestawienia Bloomberga uhonorowali także brytyjską aktorkę i scenarzystkę, Phoebe Waller Bridge, podkreślając, że seriale sygnowane jej nazwiskiem, czyli „Fleabag” i „Killing Eve” zdobyły łącznie ponad 20 nagród Emmy. Nie uszło też uwadze autorom, że 2. sezon „Fleabag” trafił na wiele list najlepszych produkcji tego roku.

Wśród pozostałych wyróżnionych znaleźli się także m.in.: raper Lil Nas X, przewodniczący protestów w Hong Kongu, Kylie Jenner, John Stewart i Rihanna.

Warto dodać też, że lista kończy się kilkoma nazwiskami osób, które będą mogły zrewolucjonizować świat w 2020.

REKLAMA

Pełną listę znajdziecie na oficjalnej stronie zestawienia.

*Zdjęcie główne pochodzi z oficjalnej strony magazynu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA