REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

BookRage - książki Janusza A. Zajdla za tyle, ile chcesz

Stare porzekadło mówi, że coś jest warte tyle, ile ktoś chce za to zapłacić. BookRage proponuje pięć książek autorstwa Zajdla w cenie, którą ustalimy sobie sami. Może być złotówka, może być i złotych tysiąc. 

10.12.2013
19:15
BookRage – książki Janusza A. Zajdla za tyle, ile chcesz
REKLAMA

Do wzięcia jest "Cylinder van Troffa", "Limes inferior", "Wyjście z cienia", "Paradyzja", "Cała prawda o planecie Ksi". To pakiet podstawowy. Jeżeli wpłacona przez was kwota przekroczy średnią wpłat (na tę chwilę to raptem 24 złote), otrzymacie dodatkowo "Relację z pierwszej ręki". Czyli generalnie: w naprawdę atrakcyjnej cenie można nabyć absolutną klasykę polskiego science fiction. Wszystkie książki dostępne są w trzech formatach: ePub, Mobi i PDF, bez jakiekolwiek DRM.

REKLAMA

Ustalenie sumy, jaką chcemy zapłacić za te dzieła to dopiero pierwszy krok. Drugim jest ustalenie, ile z tych pieniędzy trafia bezpośrednio do najbliższej rodziny Janusza A. Zajdla, ile do Fundacji Nowoczesna Polska, a ile do samego BookRage. Na ten moment zostało sprzedanych 1736 pakietów, łączna suma wpłat wynosi prawie 42 tysiące złotych - co daje średnio 24 złote od osoby. Najwięcej z tej kwoty otrzymała rodzina autora - 27 tysięcy, pozostałe 15 tysięcy zostało rozdysponowane mniej więcej po połowie.

Fundacja Nowoczesna Polska walczy o konstytucyjną "wolność korzystania z dóbr kultury". Nowoczesna Polska odpowiada m.in. za rozwój biblioteki internetowej "Wolne Lektury", która udostępnia za darmo ponad 2000 książek i audiobooków, uruchomienie systemowych kursów i zasobów dydaktycznych Edukacji Medialnej. Prowadzi także kampanię społeczną na rzecz praw obywatelskich w prawie autorskim "Prawo Kultury".

REKLAMA

Akcja jest ograniczona czasowo i zakończy się za 13 dni. Liczba wpłat, ich wysokość i ogromne zainteresowanie BookRage pozawala sądzić, że inicjatywa ta już jest ogromnym sukcesem.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA