REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Godzilla niszczy miasta, ale ratuje kina. To był najlepszy weekend w amerykańskich kinach od wybuchu pandemii

Imponujące i optymistycznie nastrajające wyniki! Film „Godzilla vs. Kong” przełamał kolejną barierę i w dobie pandemii przekroczył 400 milionów dolarów w światowym box office. Z kolei „Mortal Kombat” zanotował znakomite otwarcie: dzięki premierze tej wyczekiwanej produkcji był to najlepszy weekend w amerykańskich kinach od ponad roku.

26.04.2021
12:09
box office rekord weekend godzilla vs kong mortal kombat
REKLAMA

Król jest tylko jeden: obraz „Godzilla vs. Kong” rozbił bank i do niedzieli dobił do poziomu 406,6 miliona dolarów światowego box office. 320 milionów dolarów pochodzi z międzynarodowych kas na 41 rynkach, a 86 milionów zapłacono w USA; niestety, nieco zabrakło do szczycenia się tytułem pierwszej premiery czasów pandemii, która w amerykańskich kinach przekroczy sto milionów (choć film zajął trzecie miejsce na liście BO, jego przychody zmalały o 46%). Serwis Deadline przypomina, że Warner Bros. to obecnie jedyne studio, które regularnie wprowadza do kin kolejne obrazy i generuje największy ruch w box office w USA. Jest to już czwarta produkcja studia, która zajęła pierwsze miejsce podczas weekendu swojego otwarcia.

REKLAMA

Sumarycznie filmy Warner Bros. przez dziewięć z szesnastu tygodni 2021 roku gościły na szczycie listy box office, a królowie potworów z „Godzilla vs. Kong” wspólnie zasiedli na tronie najlepiej zarabiającego filmu epoki pandemii, odnosząc największy dotychczas sukces.

Tymczasem „Demon Slayer” to najbardziej dochodowy film wszech czasów w japońskich kinach i najlepsze otwarcie w USA dla produkcji dystrybuowanej przez Funimation. Obraz zgarnął 19,5 miliona dolarów w weekend premierowy. Konkurujący z „Demonem” „Mortal Kombat” zaliczył drugie najlepsze otwarcie w amerykańskich kinach w tym roku (22,5 miliona dolarów) pierwsze miejsce należy, rzecz jasna, do wspomnianego starcia tytanów.

Pojedynek tych dwóch filmów o kategorii wiekowej R zagwarantował najlepszy weekend w USA od początku pandemii; szacuje się, że w od piątku amerykański przemysł kinowy zebrał od widzów 52,9 mln dolarów.

REKLAMA

Ostatni tak dochodowy weekend miał miejsce w połowie marca 2020 roku. Przypominamy, że obecnie otwartych jest jedynie 58% wszystkich północnoamerykańskich kin; 20% w Kanadzie. W kinach w Nowym Jorku sale mogą być zapełnione jedynie w 33%.

Oscarowe i głośne tytuły możesz obejrzeć w CHILI za darmo dzięki nowej promocji Logitech – sprawdź

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA