REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„Boże Ciało” ma prawie 100 proc. pozytywnych recenzji. Film Jana Komasy trafił do zestawienia najlepszych produkcji 2020 roku

Krytycy na świecie docenili „Boże Ciało”. Film znalazł się w zestawieniu najlepszych filmów 2020 roku do tej pory, według agregatora recenzji Rotten Tomatoes.

09.11.2020
18:02
boze cialo rotten tomatoes najlepsze filmy
REKLAMA
REKLAMA

2020 rok jest już na ostatniej prostej. Patrząc pod kątem premier filmowych, to nawet już się skończył. Co prawda na ekrany kin ma wejść jeszcze chociażby „Wonder Woman 1984”, ale bardzo możliwe, że Warner Bros. znowu postanowi ją przesunąć. Koronawirus nas nie oszczędza, dlatego większość tegorocznych hitów została przeniesiona na przyszły rok. Kina tam gdzie są otwarte świecą pustkami, a w wielu krajach zostały (tak jak u nas) ponownie zamknięte.

Możemy więc spokojnie przejść do podsumowań i z pasją tworzyć zestawienia najlepszych filmów mijającego roku. Agregator recenzji Rotten Tomatoes wypuścił listę najlepiej ocenianych przez krytyków tegorocznych produkcji. Wśród nich znalazł się polski akcent, bo na wysokim miejscu znalazło się „Boże Ciało” Jana Komasy.

Chociaż od polskiej premiery „Bożego Ciała” minął już ponad rok, film wciąż wzbudza żywe emocje wśród kinomaniaków.

Dzięki niemu Jan Komasa wdarł się do czołówki polskich reżyserów i stał się rozpoznawalny na świecie. Sygnowana jego nazwiskiem produkcja o Danielu, który postanawia udawać księdza, reprezentowała nasz kraj, podczas minionej gali rozdania Oscarów w kategorii najlepszy film międzynarodowy.

Z filmem Jana Komasy mogła zapoznać się nawet publiczność spoza granic naszego państwa. „Boże Ciało” sukcesywnie trafiało do dystrybucji w innych krajach, a w lutym pojawiło się w USA. I jak się okazało produkcja przypadła do gustu zagranicznym krytykom. Świadczy o tym wysoka ocena na agregatorze recenzji Rotten Tomatoes.

Rotten Tomatoes zbiera recenzje krytyków i na podstawie ich ocen wyciąga procentową średnią danych filmów.

Produkcje, które otrzymają poniżej 60 proc. są zgnite (niewarte uwagi), a te które zdobędą więcej pozytywnych opinii określane są mianem świeżych. Przy wykorzystaniu takiej metodologii „Boże Ciało” zyskało 98 proc. W konsensusie na portalu czytamy:

Prowadzone przez imponujący występ Bartosza Bieleni „Boże Ciało” w przemyślany i angażujący sposób zadaje pytania na temat wiady i odkupienia.

Dzięki wysokiej nocie film Jana Komasy znalazł się na 24 miejscu najlepszych dotychczasowych filmów tego roku. Biorąc pod uwagę sposób w jaki pandemia wpłynęła na kinowe premiery, nie zapowiada się, aby „Boże Ciało” miało spaść na niższą pozycję.

REKLAMA

Pełne zestawienie najlepszych filmów według Rotten Tomatoes znajdziecie tutaj.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA