REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Wiemy, kiedy premiera „Zabawy w chowanego” - drugiego filmu braci Sekielskich o pedofilii w polskim kościele

Od premiery „Tylko nie mów nikomu” braci Sekielskich minął niecały rok. Od tamtej pory regularnie w mediach powracał temat kontynuacji. Wiemy już, kiedy pojawi się druga część zatytułowana „Zabawa w chowanego”.

24.02.2020
9:15
Zabawa w chowanego. Premiera drugiego filmu o pedofilii w kościele
REKLAMA
REKLAMA

„Tylko nie mów nikomu” okazał się istnym fenomenem. Do tej pory film o pedofilii w polskim kościele obejrzało 23 mln osób. Został on w pełni sfinansowany ze zbiórki zorganizowanej za pośrednictwem Patronite.pl i udostępniony za darmo na platformie YouTube. Bracia Sekielscy mówili, że mają pomysły na dwie kolejne części dokumentu. Pierwsza z nich zadebiutuje w sieci już niedługo.

Premiera „Zabawy w chowanego” była już zapowiadana na koniec listopada 2019 roku lub styczeń 2020 roku.

Później była to końcówka stycznia, a następnie koniec lutego. Nie było jednak żadnej oficjalnej deklaracji i konkretnej daty. W niedzielę podczas transmitowanego na Facebooku „Sekielski Sunday Night Live” Tomasz Sekielski zapowiedział, że produkcja pojawi się na YouTube pod koniec marca.

Podczas przywołanego „Sekielski Sunday Night Live” Tomasz Sekielski poinformował, że premiera filmu została opóźniona, żeby obejrzało ją jak najwięcej osób i zasięg byłby ograniczony, gdyby odbyła się w trakcie ferii zimowych.

Myślę, że film będzie na tyle ważny, mocny, że nawet jeśli Jacek Kurski stanie na głowie, zaklaska stopami, to nie przykryje tego, co w tym filmie pokażemy – mówił Tomasz Sekielski.

Zgodnie z zapowiedziami „Zabawa w chowanego” będzie rozwinięciem jednego z wątków „Tylko nie mów nikomu”.

Twórcy mają skupiać się na historii dwóch braci wykorzystywanych przez tego samego księdza. Pokazane zostanie, jak próbowano tuszować tę sprawę i jak wyglądały działania prokuratury.

REKLAMA

„Zabawa w chowanego” nie będzie ostatnim filmem braci Sekielskich na temat pedofilii w kościele. Twórcy zbierają już pieniądze na trzecią produkcję. Pierwsza kosztowała 450 tys. zł, a druga około 120 tys. zł. Ostatnia część trylogii ma być najdroższa i pojawić się na przełomie 2020/2021 roku. Zbiórkę możecie wesprzeć tutaj.

Premiera „Zabawa w chowanego” 28 marca na YouTube.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA