REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Bracia Sekielscy pokazali zwiastun „Zabawy w chowanego” - drugiego dokumentu o pedofilii w polskim Kościele

W sieci właśnie pojawił się zwiastun „Zabawy w chowanego”. Kontynuację „Tylko nie mów nikomu" obejrzymy w całości już w ten weekend.

13.05.2020
8:58
Zwiastun Zabawy w chowanego - kontynuacji Tylko nie mów nikomu
REKLAMA
REKLAMA

Pierwsza część zapowiadanej przez braci Sekielskich trylogii o pedofilii w polskim Kościele miała swoją premierę w zeszłym roku i szybko stała się hitem. Na YouTube dokument ma już ponad 23 miliony wyświetleń. Już niedługo na internetowej platformie pojawi się kontynuacja filmu, której seans, jak wskazuje opublikowany dzisiaj zwiastun, będzie równie trudny, co oglądanie „Tylko nie mów nikomu”.

Droga do premiery „Zabawy w chowanego”

Tak jak „Tylko nie mów nikomu”, jego kontynuacja została w pełni sfinansowana ze środków crowdfundingowych. Bracia Sekielscy w ekspresowym tempie uzbierali w zorganizowanej na Patronite zbiórce 120 tys. zł na jej realizację. Podejmowany przez nich temat jest jednak kontrowersyjny i nie wszystkim się podoba. Już pierwsza część wywołała sporą dyskusję w naszym kraju i wszystko wskazuje na to, że z „dwójką” będzie podobnie. Jak się niedawno okazało twórcy otrzymali nawet propozycję, zgodnie z którą mieliby nie emitować „Zabawy w chowanego” w zamian za sfinansowanie ich innego projektu - dokumentu o SKOK-ach. 

Twórcy się nie zgodzili na taki układ i film mieliśmy zobaczyć już w listopadzie 2019 roku. Tak się nie stało, a premiera została przełożona styczeń 2020 roku, potem na końcówkę stycznia, a następnie na koniec lutego. Nie było żadnej konkretnej daty, aż w końcu Tomasz Sekielski zapowiedział, że produkcja pojawi się na YouTube 28 marca. Niestety pandemia pokrzyżowała te plany, a bracia Sekielscy postanowili zawiesić ją bezterminowo.

Dopiero w zeszłą niedzielę Tomasz Sekielski w programie „Sekielski Sunday Night Live” zapowiedział, że film wyląduje na YouTube 16 maja 2020 roku. Jak już zdążyłem wspomnieć, twórcy nie kończą jednak zgłębiania tematu pedofilii w Kościele.

Trylogia o pedofilii w Kościele

„Zabawa w chowanego” ma rozwijać jeden z wątków rozpoczętych w „Tylko nie mów nikomu”. Twórcy chcą w niej przedstawić historię dwóch braci, którzy w dzieciństwie byli molestowani przez jednego księdza, co odbiło się na ich całym dalszym życiu. W zwiastunie widać również powrót innych tematów znanych z poprzedniej części. Nie zabraknie pytań o pasywność systemu sprawiedliwości, a także przyzwolenie społeczeństwa na niegodziwe zachowanie duchownych.

REKLAMA

Jeśli zaś chodzi o trzecią część twórcy chcą przedstawić rolę Jana Pawła II w zwalczaniu przestępstw seksualnych księży. Będzie to najdroższa odsłona produkcji, bo na Patronite zebrano już ponad 1,8 mln zł.

Premiera „Zabawy w chowanego” już 16 maja 2020 roku o 10:00 na YouTube.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA