REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Tomasz Sekielski ujawnił datę premiery „Zabawy w chowanego” - kontynuacji „Tylko nie mów nikomu”

Premiera „Zabawy w chowanego” była już wielokrotnie przekładana. Twórcy kontynuacji „Tylko nie mów nikomu” chcieli po prostu trafić w odpowiedni moment. Zdaniem braci Sekielskich ten w końcu nadszedł i już niedługo zobaczymy drugą część dokumentu o pedofilii w polskim kościele.

11.05.2020
11:39
Tomasz Sekielski ujawnił datę premiery filmu Zabawa w chowanego
REKLAMA
REKLAMA

„Tylko nie mów nikomu” bardzo szybko stało się hitem internetu. Umieszczony na YouTube dokument o pedofilii w kościele bił kolejne rekordy popularności i dzisiaj, rok po swojej premierze, ma już prawie 23,5 mln wyświetleń. Film braci Sekielskich wywołał żywą dyskusję publiczną, a twórcy zapowiedzieli, że na tym nie koniec eksploracji tematu. W planach mają bowiem dwa kolejne projekty.

„Zabawa w chowanego„”, czyli drugi dokument o pedofilii w kościele braci Sekielskich.

Tak jak „Tylko nie mów nikomu”, pozostałe dwie części trylogii są finansowane ze źródeł crowdfundingowych. Pierwsza odsłona serii kosztowała twórców 450 tys. zł, realizacja drugiej już 120 tys. zł, a licznik zbiórki na trzecią wskazuje już ponad 1,8 mln zł. Widzowie chętnie i hojnie wspierają więc projekty braci Sekielskich.

Podejmowany przez nich temat wzbudza spore kontrowersje. Nie wszystkim podoba się ujawnianie prawdy o grzechach kościelnych hierarchów. Ktoś chciał zablokować premierę „Zabawy w chowanego”. Tomasz Sekielski zdradził w ostatnim „Sekielski Sunday Night Life”, że zgłosiła się do niego i jego brata osoba, która zaproponowała sfinansowanie ich innego projektu w zamian za nieemitowanie dokumentu. Twórcy okazali się jednak nieprzekupni.

Jak już zdążyliśmy się przekonać, twórców nie napędza chęć zarobku, a prawdziwa dziennikarska misja. Dlatego efekty swojej pracy umieszczają za darmo na platformie YouTube. Poza tym nie chcą też wzbudzać taniej sensacji, czego dowodzi przekładanie premiery „Zabawy w chowanego”.

Premiera „Zabawy w chowanego”.

„Zabawa w chowanego” miała najpierw trafić na YouTube w listopadzie 2019 roku, potem był to styczeń 2020 roku, później końcówka stycznia, a następnie koniec lutego. Nie było jednak żadnej konkretnej daty, aż w końcu Tomasz Sekielski w programie „Sekielski Sunday Night Live” zapowiedział, że będzie to 28 marca.

Plany te pokrzyżowała jednak pandemia koronawirusa. Twórcy uznali bowiem, że koronawirus może odwrócić uwagę od ważkości podejmowanego przez nich tematu. Postanowili więc bezterminowo zawiesić premierę dokumentu. W końcu zmienili zdanie i w mediach społecznościowych poinformowali, kiedy będziemy mogli zobaczyć „Zabawę w chowanego”.

O dacie premiery najpierw usłyszeliśmy w przywołanym ostatnim odcinku Sekielski „Sunday Night Life”. Po czym Tomasz Sekielski potwierdził informację w poście na Twitterze:

W czasie oczekiwania na datę wyborów, postanowiłem poinformować Was o dacie premiery filmu dokumentalnego „Zabawa w chowanego”. Rezerwujcie sobie czas w najbliższą sobotę 16.05.2020.

REKLAMA

Premiera „Zabawy w chowanego” już 16 maja 2020 roku o 10:00 na YouTube.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA