REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Czy Bran Stark to Nocny Król? Tezę komentuje aktor, który wciela się w Trójoką Wronę

Mało która teza fanów Gry o tron irytuje mnie tak, jak zestawianie Brana Starka z Nocnym Królem. Niestety, te irracjonalne przypuszczenia stają się coraz popularniejsze. Na tyle, że odniósł się do nich Issac Hempstead Wright, który wciela się w Trójoką Wronę.

30.08.2017
12:22
Bran Nocnym Królem? Aktor wcielający się w tę postać odpowiada
REKLAMA
REKLAMA

Jeżeli nie słyszeliście o tezie fanów, według której Bran to Nocny Król, spieszę z tłumaczeniem. Widzowie Gry o tron wpadli na pomysł, że na skutek podróży w przeszłość los Trójokiej Wrony zostaje przypieczętowany z losem Innych. Fani sugerują, że Bran chce powstrzymać zagrożenie, wchodząc głębiej i głębiej w przeszłość. W końcu dociera do Nocnego Króla, gdy ten wciąż jest jeszcze człowiekiem. Mężczyzną z krwi i kości, pochwyconym przez Dzieci Lasu oraz poddanym magicznemu rytuałowi.

Niestety, Branowi nie udaje się wydostać z ciała Nocnego Króla na czas. Jego nosiciel zostaje przybity magicznym ostrzem. W ten sposób powstaje Nocny Król, w którym drzemie cząstka Brana i to właśnie dzięki niej, dzieło Dzieci Lasu stało się tak potężne, że wymknęło się spod kontroli swoich stwórców. Fani twierdzą, że Bran wpłynął swoją obecnością na naturę i moce Nocnego Króla, tak jak miało to miejsce z Hodorem.

 class="wp-image-92326"

Teza wydaje się mocno naciągana, ale ze względu na rzekome wizualne podobieństwo między Branem i Nocnym Królem nieustannie przybywa jej zwolenników. Fanowskie przypuszczenia stały się na tyle popularne, że odniósł się do nich sam Issac Hempstead Wright - aktor wcielający się w Brana Starka. Według serialowej Trójokiej Wrony:

„Szczerze, to nie mam pojęcia, czy to jest prawda. Teza wydaje się dosyć naciągana. Z drugiej strony, gdyby ktoś dał mi wcześniej do przeczytania wątek Hodora, też bym pomyślał, że to zbyt nierealistyczne. Nie uwierzyłbym w jego historię. Także kto wie? Tylko dziwnie się czuję, gdy ludzie porównują moją twarz do twarzy Nocnego Króla i mówią, jak bardzo jesteśmy do siebie podobni. Przecież tak nie jest. Prawda?”

REKLAMA

Chociaż podzielam zdanie aktora, fani serialu Gra o tron już wielokrotnie trafiali w dziesiątkę ze swoimi przypuszczeniami.

To właśnie oni typowali prawdziwe pochodzenie Jona Snowa gdzieś w okolicach trzeciego, może czwartego sezonu superprodukcji HBO. Część z widzów serialu oraz czytelników książek ma naprawdę świetnego nosa co do intencji R. R. Martina, ale szczerze wątpię, aby w przypadku Nocnego Króla również trafili w sedno.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA