REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Benedict Cumberbatch sceptycznie o Unii Europejskiej. Zobacz zwiastun filmu „Brexit” od HBO

Po „Patricku Merosie” Benedict Cumberbatch kontynuuje swoją współpracę z HBO. Aktor wystąpił w filmie „Brexit”, który zadebiutuje w przyszłym roku. W sieci jest już dostępny zwiastun.

14.12.2018
21:13
brexit Benedict Cumberbatch hbo
REKLAMA
REKLAMA

2019 zapowiada się bardzo smakowicie, jeśli chodzi o ofertę HBO. Kolejne 12 miesięcy to nie tylko „Gra o tron”, ale także szereg innych seriali i filmów. Wśród nich właśnie opisywany tytuł z brytyjską gwiazdą.

Wynik referendum w sprawie Brexitu z lata 2016 roku spowodował polityczne trzęsienie ziemi, zarówno na terenach brytyjskich, jak i na całym świecie. Temat podchwycili filmowcy i tak oto Cumberbatch wcieli się w Dominica Cummingsa, który stał na czele kampanii Vote Leave, opowiadającej się za odejściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Na ekranie pojawi się także Rory Kinnear, który gra Craiga Olivera, szefa kampanii Remain stojącej w opozycji do haseł głoszonych przez Cummingsa.

Całość jest zapowiadana jako prowokacyjny dramat polityczny opowiadający o osobach, strategiach i waśniach pomiędzy kampaniami Leave i Remain. Mamy dowiedzieć się, dlaczego eurosceptycy odnieśli sukces w głosowaniu. Reżyserem filmu jest Toby Haynes, który współtworzył już m.in. „Sherlocka” czy „Black Mirror”, zatem ma zarówno doświadczenie z serialową materią, jak i z pracą z Benedictem Cumberbatchem.

REKLAMA

Scenarzystą jest zaś James Graham, który występuje również w roli producenta wykonawczego wraz z Juliette Howell i Tessą Ross. Producentem jest zaś Lynn Horsford.

„Brexit” z Benedictem Cumberbatchem będzie mieć swoją premierę 19 stycznia 2019 na HBO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA