REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix

„Wiedźmin” pobity przez brytyjską familię. „Bridgertonowie” najpopularniejszym serialem w historii Netfliksa

Netflix ujawnił wyniki „Bridgertonów”. I są one powalające. Produkcję obejrzało 41 proc. wszystkich użytkowników platformy, dzięki czemu tytuł okazał się najpopularniejszym serialem w historii serwisu.

28.01.2021
14:08
bridgertonowie netflix wyniki wiedzmin
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Pod koniec 2020 roku Netfliksowi trafił się hit. 25 grudnia na platformie pojawili się „Bridgertonowie” i szturmem zdobyli serca użytkowników platformy. Nawet serwis nie spodziewał się jednak jak bardzo. W raporcie kwartalnym pojawiły się bowiem szacunki, że serial w ciągu pierwszych czterech tygodni zostanie obejrzany w 63 mln gospodarstw domowych. Okazało się jednak, że osoby, które podały te liczby nie doceniły komercyjnego potencjału produkcji.

Oczywiście, sposób mierzenia wyników oglądalności Netfliksa pozostawia wiele do życzenia. Platforma uznaje, że dany film czy serial został obejrzany, jeśli został uruchomiony na dłużej niż dwie minuty. Jak podaje Deadline, przy takiej metodologii „Bridgertonowie” zagościli w 82 mln gospodarstw domowych, a to oznacza, że sięgnęło po niego 41 proc. z ponad 200 mln wszystkich użytkowników serwisu. Tym samym produkcja stała się największym hitem usługi streamingowej. Przynajmniej w kategorii serialowych debiutów.

„Bridgertonowie” lepsi od „Wiedźmina

Do tej pory tytuł najpopularniejszego 1. sezonu serialu Netfliksa dzierżył „Wiedźmin”. Według tej samej metodologii w ciągu pierwszych czterech tygodni od premiery przygody Geralta obejrzano w 76 mln gospodarstw domowych. „Bridgertonowie” są więc lepsi o jakieś 6 mln. O ile jednak fani adaptacji prozy Andrzeja Sapkowskiego jeszcze przed premierą wiedzieli, że produkcja otrzyma kontynuację, tak na wieści o 2. odsłonie losów rodziny Bridgertonów trzeba było nieco poczekać.

Netflix zaledwie tydzień temu ujawnił, że „Bridgertonowie” powrócą na platformę. Co więcej stanie się to niezwłocznie, bo ekipa ma wejść na plan już wiosną tego roku. Fabuła 2. sezonu będzie skupiać się na losach Anthony'ego Bridgertona. Razem z nim widzowie będą przeżywać kolejne miłosne skandale lorda. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy należy spodziewać się premiery. Ciekawe więc, czy pojawi się przed realizowaną od dawna, ale z przerwami kontynuację „Wiedźmina”.

REKLAMA

Dotychczasowe odcinki „Bridgertonów” obejrzycie na platformie Netflix.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA