REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Grę o tron zastępują Rzymianie i Celtowie. Brytania już dziś w HBO GO

Stacja serwuje kolejną kostiumową produkcję. I tym razem nie zabraknie wielowątkowej akcji i krwawych scen walki. Dziś na platformie HBO GO pojawi się pierwszy sezon serialu Brytania.

19.01.2018
11:20
Brytania - premiera HBO GO
REKLAMA
REKLAMA

Produkcja przenosi widzów do Europy z 43 roku naszej ery. Wówczas to Rzymianie pod dowództwem Aulusa Placjusza dokonują inwazji na Wyspy Brytyjskie. I choć autochtoni wyparli już wcześniej ze swoich ziem legiony Juliusza Cezara, to nowy atak mocno da im się we znaki. Tym bardziej, że najważniejsze celtyckie rody pozostają we wrogich stosunkach.

Atak Rzymian zostanie ukazany z perspektywy zarówno wojsk najeźdźców, jak i mieszkańców Brytanii. Wśród nich znajdą nie tylko Celtowie oraz ich lokalni władcy, ale także tajemniczy Wygnaniec.

Brytania rozwijać więc będzie oddzielne wątki kilku bohaterów.

Dzięki temu całość ma uniknąć jednowymiarowego przedstawiania postaci jako dobrych lub złych. Nie będzie też powolnego budowania akcji, gdzie widzowie do znudzenia patrzą na twarze, które zdążyli już dobrze zapamiętać. Tutaj rzeź mieszkańców wysp rozpocznie się już w pierwszym odcinku.

To wyraźna inspiracja Grą o tron, której brak HBO próbował jak na razie osłodzić Templariuszami i Spiskiem prochowym. I choć w tej produkcji także nie zobaczymy smoków ani Białych Wędrowców, to można liczyć na odrobinę magii. Tę dostarczyć mają druidzi, których także zobaczymy w nowym serialu.

Kogo zobaczymy w serialu?

W roli Aulusa Placjusza pojawi się David Morrissey, najbardziej znany jako Gubernator z The Walking Dead. Oprócz niego na ekranie pojawią się też Kelly Reilly (Niebo istnieje…naprawdę), Zoe Wanamaker (Harry Potter) czy Mackenzie Crook (Piraci z Karaibów). Twórcą produkcji jest Jez Butterworth, autor scenariuszy do Spectre czy Na skraju jutra.

Za powstanie serii odpowiedzialna jest brytyjska stacja Sky Atlantic. Dystrybucją na terenie Stanów Zjednoczonych zajmuje się Amazon.

Brytania - HBO GO class="wp-image-125482"
REKLAMA

Pierwszy sezon produkcji od dziś jest dostępny w HBO GO.

Premierę telewizyjną zaplanowano na wtorek 23 stycznia na 20:10. Nowe epizody będą emitowane co tydzień.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA