REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Bumblebee, czyli pierwsze szczegóły na temat spin-offu Transformers

To będzie pierwszy fabularny film z tego uniwersum, którego reżyserii nie podejmie się Michael Bay. Nie oznacza to jednak, że nie będzie wybuchowo i widowiskowo. No i dobór głównego bohatera!

07.04.2017
10:52
Bumblebee
REKLAMA
REKLAMA

Transformers to najprawdopodobniej jedna z najniższych form wysokobudżetowej kinowej rozrywki. Tak jak pierwszy z filmów zachowywał jeszcze jakieś pozory pewnej klasy, tak kolejne były nastawione już tylko na to, by oszołomić widza tym co dzieje się na ekranie.

Taka wolność w serwowaniu nam scen „niemożliwych do nakręcenia” to mokry sen Michaela Baya, reżysera którego wręcz znakiem handlowym są przesycone patosem i epickością blockbustery (Pearl Harbor, Armageddon, Wyspa – to wszystko jego dzieła). I nie ma w tym nic złego. Transformers to ordynarne wręcz kino, ale przy okazji niesłychanie przyjemne widowisko.

Zmiana reżysera może być jednak odświeżająca. Bay, którego sobie wysoko cenię za wszystko co napisałem powyżej, nie zajmie się zatwierdzonym już do realizacji spin-offem Transformersów.

Bumblebee – zdjęcia ruszają tego lata.

Już w lipcu film Bumblebee ma zacząć być realizowany. Za kamerą stanie Travis Knight, reżyser nominowanego do Oscara filmu Kubo i dwie struny, którego jeszcze nie miałem okazji obejrzeć i co muszę niezwłocznie nadrobić. Chociażby po to, by spróbować wyobrazić sobie jak jego styl może zostać przeniesiony do widowiskowego kina akcji z zamieniającymi się w samochody walczącymi robotami.

REKLAMA

Bumblebee ma być w spin-offie liderem Autobotów po tym, jak Optimus Prime wyrusza w podróż w kosmos by szukać ocalałych członków swojej rasy. Premiera filmu już została zapowiedziana: odbędzie się 8 czerwca przyszłego roku.

Transformers to na chwilę obecną najbardziej dochodowa marka studia Paramount, a to oznacza, że na długo przed premierą możemy się spodziewać pierwszych widowiskowych zwiastunów. Bardzo jestem ciekaw jak to wszystko wyjdzie. Transformers bez Baya? To może być ciekawe…

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA