REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Może walczyć z Deceptikonami, ale boi się nastolatki. Bumblebee - zwiastun spin-offa Transformers

Na początku przyszłego roku zobaczymy pierwszy spin-off serii Transformers. Paramount Pictures rozpoczyna promocję filmu Bumblebee. W sieci pojawił się pierwszy zwiastun produkcji.

05.06.2018
12:11
Bumblebee trailer
REKLAMA
REKLAMA

Rozpoczęta w 2007 roku seria Transformers okazała się kasowym hitem. Dotychczasowe pięć filmów przyniosło łączne zyski przekraczające 4,3 mld dol. Jednakże ostatnie odsłony nie spotkały się z przychylnymi recenzjami, a twórcom zaczynało brakować pomysłów. Paramount Pictures zdecydowało się zatem sięgnąć po zapowiadany już wcześniej spin-off.

Wytwórnia opublikowała pierwszy zwiastun filmu Bumblebee.

Akcja produkcji osadzona jest w 1987 roku, a więc przed wydarzeniami z pierwszej części Transformers. Główna bohaterka, Charlie, znajduje na wysypisku wysłużonego Volkswagena, popularnie zwanego Garbusem. Decyduje się na odnowę żółtego samochodu, jednak w czasie prac odkrywa, że nie jest to zwyczajne auto.

Trailer pokazuje, że pomiędzy nastolatką a Autobotem szybko zawiąże się nić porozumienia i troski. Maszyna wygląda na wystraszoną obecnością Charlie, jednak film przedstawi przyjaźń pomiędzy bohaterką a Bumblebee. Produkcja ma nawiązywać do podobnych motywów z filmów z lat 80., ukazanych choćby w E.T.

Bumblebee trailer class="wp-image-170134"

Nowe wcielenie serii obok emocjonalnych wątków z pewnością dostarczy kilku eksplozji. Zwłaszcza, że w materiale widzimy Starscreama, jednego z przywódców Deceptikonów. Jego obecność zwiastuje niemałe kłopoty dla tytułowego bohatera, a także ludzi z jego otoczenia.

Bumblebee – kogo zobaczymy w filmie?

W rolę Charlie wcieli się Hailee Steinfeld, znana z filmu Prawdziwe męstwo czy serii Pitch Perfect. Oprócz niej na ekranie pojawi się wrestler John Cena, a także Pamela Adlon (Californication) czy Kenneth Choi (Wilk z Wall Street).

REKLAMA

Reżyserem filmu jest Travis Knight, odpowiedzialny za animację Kubo i dwie struny. Dla filmowca będzie to debiut za kamerą projektu live-action. Autorką scenariusza jest Christina Hodson, pracująca nad Batgirl i Birds of Prey dla DCEU. W ekipie producenckiej znaleźli się m.in. Steven Spielberg oraz Michael Bay, reżyser wszystkich dotychczasowych filmów z serii.

Choć premierę filmu zaplanowano na grudzień tego roku, to w Polsce Bumblebee zobaczymy dopiero 11 stycznia 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA