REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Marvel uchyla rąbka tajemnicy i pokazuje pierwsze zdjęcia z solowego filmu Captain Marvel

Captain Marvel to pierwszy solowy film o superbohaterce w MCU. Disney kazał nam długo czekać, ale nareszcie poznaliśmy szczegółowe informacje o produkcji. Na ekrany powróci stary znajomy ze Strażników Galaktyki i dwie najstraszniejsze rasy obcych w komiksach Marvela.

05.09.2018
21:56
Marvel pokazuje pierwsze zdjęcia z solowego filmu Captain Marvel
REKLAMA
REKLAMA

Postać Kapitana Marvela zadebiutowała oryginalnie w 1968 roku, ale nie chodzi o tą samą bohaterkę, która otrzyma własny film. Stworzony przez Stana Lee i rysownika Gene'a Colana Mar-Vell to członek rasy Kree, która posiada nadludzkie umiejętności. Był on popularny w trakcie Srebrnej Ery, ale Kapitan Marvel został zamordowany na początku lat 80. W międzyczasie w świecie komiksów pojawiła się Carol Danvers.

Kobieta była oficerem Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych i znajomą Dr. Waltera Lawsona aka Mar-Vella. W trakcie eksplozji bomby stworzonej przez rasę Kree dna mężczyzny zostało zmieszane z kodem genetycznym Carol. Niedługo później została ona heroiną o pseudonimie Ms. Marvel. W kolejnych latach ważność Captain Marvel zmieniała się. W XXI w. uważana jest jednak za najważniejszą superbohaterkę Marvela.

Postać otrzyma swój własny film, który będzie jednocześnie prequelem pozostałych obrazów MCU (z wyjątkiem pierwszego Kapitana Ameryki).

Zobaczymy ją też w Avengers 4. Nadchodzące dzieło stało się tematem rozkładówki nowego magazynu Entertainment Weekly. Z tej okazji opublikowane zostały pierwsze oficjalne zdjęcia z planu filmu. Przedstawiają one nie tylko Captain Marvel w swoim klasycznym uniformie, ale też Nicka Fury'ego i Mar-Vella granego przez Juda Law. To właśnie do stworzonej przez niego elitarnej grupie Starforce dołączy bohaterka (członkami zespołu będą też Ronan i Korath – późniejsi przeciwnicy Strażników Galaktyki).

Captain Marvel - kiedy premiera?

A wszystko po to, by chronić wszechświat przed złem. W tym wypadku chodzi o zło reprezentowane przez Skrulle, dla których będzie to debiut w Marvel Cinematic Universe. Członkowie tej rasy potrafią zmieniać swój kształt i upodabniać się do innych ras, w tym ludzi. To właśnie oni spróbują podbić Ziemię.

REKLAMA

Captain Marvel będzie nie tylko pierwszym solowych filmem serii z kobiecą główną bohaterką, ale również pierwszym filmem MCU wyreżyserowanym częściowo przez kobietę. Film stworzą w duecie Anna Boden i Ryan Fleck. W główną rolę wcieli się Brie Larson. Obok niej w filmie zagrają m.in. Ben Mendelsohn, Samuel L. Jackson (w roli młodszego Nicka Fury'ego), Jude Law i Clark Gregg.

Captain Marvel trafi do kin na całym świecie 8 marca 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA